Levadia valmistab masinatehases suuri kütusemahuteid

Peeter Raidla 12. jaanuar 2006, 00:00

Levadia väliskaubandusdirektor Aleksandr Tsvok ütles, et masinatehases valminud kolme 6000 kuupmeetri suuruse mahuti metallkonstruktsioonid on terasest ning kaaluvad 550 tonni. Kokku kulus nende tegemiseks kaks kuud.

"Kui siiani on ehitajad ostnud metallifirmalt metalli, et seda ise mahutite rajamisel valtsida ja töödelda, siis meie pakume nüüd valmiskonstruktsioone, mida ehitajal on oluliselt hõlpsam kasutada," tõdes Tsvok. "Kindlasti ei taha me sellega hakata pakkuma konkurentsi ehitusfirmadele, kelle peale jäävad ka praegusel juhul ehitus- ja montaa?itööd. Pakume ehitajale nii-öelda poolfabrikaate. Tahame endiselt jääda üksnes metallifirmaks, vabastades ehitaja samas metalli töötlemisest ja ühes sellega ka ehituse käigus tekkivatest metallijäätmetest. Juba käivad läbirääkimised järgmiste, nüüd juba oluliselt suuremate, kuni 50 000kuupmeetriste kütusemahutite konstruktsioonide valmistamiseks, seekord Läti ja Eesti turule. Vajadus mahutite järele on suur, just sadamapiirkondades."

Tsvoki sõnul õnnestus neil Venemaa tellimus saada paljuski tänu sellele, et Tallinna Masinatehas omab sertifikaati metallkonstruktsioonide valmistamiseks Vene standardite alusel.

Tallinna Masinatehas sattus majanduslikesse raskustesse aasta tagasi, kui ta ei suutnud täita ABB kontserni tellimust. Läinud aasta oktoobris ostis Levadia ettevõtte varad koos kohustustega üles ning jätkas seal tootmist. ASi Tallinna Masinatehas juriidiline keha on aga siiani ettevõtte endisele juhile Keith-Neal Saluveerile kuuluva osaühingu Alexo Invest omanduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing