EPL: Aivar Rehe: infolekitamise ajad on maksuametis möödas

12. jaanuar 2006, 07:48

Maksu- ja tolliameti eesotsast lahkuv Aivar Rehe ütles Eesti Päevalehe, et ametijuhiks asudes seadis ta eesmärgiks lõpetada infolekitamine.

?Kui enne minu tulekut võis täheldada tendentsi, et teatud juhtudel sooviti maksuametis oleva infoga turule minna, siis minu eesmärk on kogu aeg olnud see lõpetada,? rääkis Rehe. ?Maksuametis oli 2004. aastal n-ö väga suur maksurevisjonide ladu, mida me hakkasime likvideerima ja mis oli tol hetkel tegelikult ettevõtjate suhtes isegi ebaaus. Meil oli ettevõtjatega ja maksumaksjate liiduga vastasseise, kuid me seisime selle eest, et kiiresti veninud asjad lõpetada.?

Rehe ütles, et viimase aasta jooksul eriti on ettevõtjad muutunud julgemaks ja teatavad, kui maksuhaldur ei tööta nende arvates õige kiirusega.

Rehe sõnul oli alguses oli väga raske sellist töökultuuri juhtida, kus võis juhtuda selliseid lekkeid, aga organisatsioon võttis ennast kätte ja saadi aru, et see ei ole õige tee. ?See võib olla põnev üks kord, aga kui räägime maksuametist kui usaldusväärsest organisatsioonist, siis on lekitamise poliitika lühiajaline ja halb tulevik? ütles ta.

Ajakirjanduses on väidetud, et Sõerdi aegu oli luubi all Hansapank, Rehe ajal Ühispank?

?Selline väide kuulub rohkem arvamuste valdkonda. See jutt ei vasta tõele,? vastas Rehe. ?Tegelikult lõpetatakse need tööd, mis on n-ö üleval. Ja iga kontroll ei pea tulemusega lõppema. Suuremates firmades kontrollitakse tihti ka toimingute õiguspärasust, surutakse kätt ja minnakse edasi. See on hoiak, mida oleme propageerinud.?

Praegu ei tegele maksuamet inimeste tulude ja varanduse seostamisega, teisisõnu ? inimesel on suur varandus, kuid pole sissetulekuid. Oleks ju suhteliselt lihtne kontrollida inimeste sissetulekute legaalsust?

?See probleem leiab minu arvates praktilise lahenduse kahe aasta jooksul. Praegu ei ole see käivitunud, põhjuseks seaduste puudujääk,? lausus Rehe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing