EPL: Halduri kinnitusel on Werol suurtes raskustes

12. jaanuar 2006, 08:01

Homme langetab Jõgeva maakohus tõenäoliselt otsuse, kas kuulutada välja Weroli Tehaste pankrot või mitte.

Otsuse võib pankroti kasuks kallutada ajutise pankrotihalduri Olev Kuklase terav kriitika Weroli juhtimise ja majandustegevuse suhtes, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pankrotimenetlus algatati 14. novembril biokütusetehast plaaniva Biodieseli 140 miljoni kroonise leppetrahvi nõude peale, mille viimane esitas Werolile õlitarne lepingu ühepoolse lõpetamise eest. Biodieseli nõuet on peetud mõnevõrra vaieldavaks ning Werol on tänaseks Tallinna linnakohtus selle ka vaidlustanud.

Ajutine haldur Kuklane esitas 23. detsembril Jõgeva maakohtule aga oma nägemuse olukorrast Werolis. Tema hinnangul on igal aastal suurt kahjumit teeninud Werol alalistes makseraskustes, olenemata Biodieseli nõudest.

Kuklase analüüsi kohaselt oli Werolil mullu novembri lõpu seisuga vara 154,8 miljoni krooni väärtuses, sh põhivara 99,5 miljoni krooni väärtuses. Firmal oli aga lühiajalisi kohustusi 97,8 miljoni krooni ulatuses ning pikaajalisi vaid 9,3 miljonit krooni. Kuna pangad ei ole nõus lühiajalisi kohustusi pikaajalisteks muutma, tiksub Werolile soolane intress, mis sööb ära viimastel kuudel saadud väikese kasumi ning jätab veel nälgagi.

Kuklane ?avastas? Werolil ka äritegevust pärssiva käibekapitali puuduse. Maksevõime tugevdamiseks, laenude teenindamiseks ja firma arendamiseks vajaks Werol 130?150 miljoni kroonist rahasüsti. Kuklase analüüsi kohaselt oli pankrotioht Werolis juba möödunud suvel.

Kui kohus homme Weroli pankroti välja kuulutab, kaebavad Weroli advokaadid otsuse ilmselt edasi. Biodiesel kaebab otsuse edasi, kui pankrotti välja ei kuulutata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing