Riigihangete kohustusliku piirmäära summa kahekordistub

12. jaanuar 2006, 13:35

Valitsuses heaks kiidetud riigihangete seaduse eelnõu kahekordistab piirmäärasid, mille ületamisel tuleb riigihange korraldada.

Kehtiva riigihangete seaduse kohaselt tuleb riigihange korraldada siis, kui hankelepingu maksumus ilma käibemaksuta on asjade ostmise või teenuste tellimise korral vähemalt 300 000 krooni ning ehitustööde tellimisel kaks miljonit krooni, kirjutas ETV.

Valitsuse heakskiidetud eelnõu kehtestab kohustuslikuks siseriiklikuks piirmääraks aga vastavalt 40 000 eurot (ligi 624 000 krooni) ja 250 000 eurot (3,9 miljonit krooni).

Rahandusministeeriumi teatel tõstetakse piirmäärasid kulude ja bürokraatia vähendamise eesmärgil. 'Kuid väiksemate hangete läbipaistvuse tagamiseks on hankijatel kohustus teavitada hankest oma veebilehel ja esitada riigihangete registrile riigihanke aruanne,' märkis ministeerium oma teates.

Lisaks on eelnõu kohaselt oluliselt vähendatud võimalusi hankeid vaidlustustada. Lepingu sõlmimine saab olema peatatud ainult riigihangete ameti menetluse ajaks, mis kestab maksimaalselt ühe kuu.

Ausa konkurentsi tagamiseks kehtestati eelnõus maksukäitumise osas nõue, et pakkumisel ei saa osaleda isik, kes on viimase aasta jooksul olnud maksuvõlglane kokku rohkem kui 30 päeva.

Lisaks on hankijatele antud võimalus ümbrikupalga maksmise või muude ebaseaduslike meetodite abil odavaid pakkumisi tegevaid pakkujaid tagasi lükata, kui pakkuja on maksnud sotsiaalmaksu töötaja kohta alla 70 protsenti oma majandusharu keskmisest oma piirkonnas.

Riigihangete vaidlustuste efektiivsemaks ja sõltumatuks lahendamiseks lahutati hankijate nõustamine ja vaidluste lahendamine riigihangete ameti ametnike poolt. Koos riigihangete seaduse jõustumisega rakendub ka uus riiklik riigihangete register.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing