SmartLink paigaldab Päästeametile 120 arvutitöökohta

12. jaanuar 2006, 09:54

Päästeameti poolt väljakuulutatud riigihanke konkursil osutus soodsaimaks SmartLinki pakkumine.

Arvutitöökohad on realiseeritud terminallahendusena, laudadel on vaid kuvarid ja klaviatuurid, mida ühendab serveriga terminal. Serverites kasutatakse Linuxi serveritarkvara ja kontoritöö vabavara Open Office, tagatud on andmeturve.

SmartLinki juhatuse esimehe Henrik Põderi sõnul on tegu mõneti pretsedendiga, et võetakse terminallahendus koos vabavaraga.

?120 töökohta ja 4 serverit maksavad kokku alla 700 000 krooni, mis on ligi neljandiku võrra odavam kommertstarkvara ja lauaarvutite lahendusest. Riik hoiab nii soetamis- kui pidamiskulude pealt raha kokku,? märgib ta.

?Meie pakkumise edukuse tagas Eesti ID-kaardi kasutamise võimalus Linuxi keskkonnas, see andis ilmse konkurentsieelise,? lisab Põder.

Päästeameti IT büroo juhataja Andres Selli sõnul olid SmartLinki lahenduse valiku üheks põhjuseks madalad hoolduskulud. Töökohad tarnitakse nelja regionaalsesse päästekeskusesse üle Eesti.

SmartLink on pakkunud terminallahendust juba kolm aastat ja see on üles pandud näiteks Kopli Ametikoolis, Rocca al Mare koolis, Viljandi Haiglas ja Rae vallavalitsuses. Käesoleva aasta veebruaris on kavas üles panna esimene terminallahendus USAs.

SmartLink on IT infrastruktuuri ja süsteemiintegratsiooni teenuseid pakkuv ettevõte, mille hooldada on üle 1000 töökoha nii väike- ja kesksuurusega kui ka suurettevõtetes.

2003. aastal alustati terminallahenduste pakkumist Eesti klientidele. 2005. aastast suunduti välisturgudele. Ettevõtte põhilised kostööpartnerid on USA Silicon Valley ettevõtted Vela Global Partners ja Gorman Global. Ettevõte annab tööd 14 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing