Turvaaugud arvuti operatsioonisüsteemis

12. jaanuar 2006, 09:47

Aasta alguses avastati järjekordselt mõned kriitilise tähtsusega turvaaugud Microsofti operatsioonisüsteemides, mille parandused on Internetis tänaseks vabalt saadaval.

Ometi on täheldatav, et vähemalt Eestis ei ole informatsioon antud turvaaukude ning nende paranduste kohta väga laialt levinud ja kõik nimetatud operatsioonisüsteemide kasutajad ei ole vastavaid uuendusi veel kasutanud, ütles IT Grupi turvalahenduste tootejuht Tarvo Tromp.

?Antud turvaaugud on kriitilise tähtsusega ning võimaldavad arvutis käivitada nuhkvara või trooja hobusena käituvat tarkvara,? ütles Tromp. Ta lisas, et selliste turvaakude leidmisel hakkavad tihti levima vastavaid operatsioonisüsteemi nõrkusi ärakasutavad programmid.

Microsofti poolt on möödunud nädala lõpus välja lastud kolm turvaparandust, mille paigaldamine arvutitesse on kriitilise tähtsusega. Täpsemat infot leiab aadressilt http://www.microsoft.com/technet/security.

Tromp`i hinnangul tuleks tähelepanu pöörata ka kõikide operatsioonisüsteemide uuendustele ja täiendustele. Olulise tähtsusega on kõik turvaparandused, sest nende puudumisel ei pruugi alati arvutit kaitsta viirusetõrje või mõni muu nuhkvaravastane tarkvara.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing