Ühispank müüb turvainvesteeringut kasvavatele Aasia aktsiaturgudele

12. jaanuar 2006, 16:23

SEB Eesti Ühispank tõi turule viis 100protsendiliselt kaitstud investeerimishoiust, mille tootlused seoti Jaapani, Hiina ja India aktsiatega.

Hoiuse põhisumma on kogu hoiuperioodi jooksul 100 protsenti kaitstud, märkis pank pressiteates.

Investeerimishoius ?Jaapan? on tähtajaline hoius, millele makstav tulumaksuvaba intress on seotud Tokyo börsi koondindeksi tootlusega. Tokyo Börsi koondindeks sisaldab rohkem kui 1650 juhtiva Jaapani ettevõtte aktsiaid, sealhulgas Toyota Motors, NTT DoCoMo, Canon Inc ja Sony Corp aktsiaid.

Investeerimishoiuse ?Jaapan Riskipreemiaga? eeldatav tulu on 140-150 protsendi ulatuses indeksi absoluutsest kasvuprotsendist ehk isegi kõrgem aktsiatulu tootlusest. Tokyo Börsi indeksiga seotud sarnased hoiused, mis avati 2004. aasta detsembris, on aastaga teeninud ligi 23 protsenti ja koos riskipreemiaga isegi tervelt 70 protsenti intressi.

Ühispanga investeerimishoiused ?Hiina/India? on tähtajalised hoiused, mille tulumaksuvaba intress on seotud India ja Hiina juhtivate börsi-ettevõtete eduga. Hoiuse aluseks on Hiina ja India börsiindeksite võrdselt kaalutud portfell. Sama koostisega portfelli väärtus oleks möödunud kahe aasta jooksul kasvanud 30 protsenti.

Hiina aktsiaturu kajastajaks on Hong Kong?i börsil reaalajas kaubeldav Hiina 25 suurimast ettevõttest koosnev indeks. Suurim majandussektor indeksis on nafta-ja gaasitööstus, finantssektor ja telekomid.

India aktsiaturgu kajastav indeks sisaldab India 50 suurima ettevõtte aktsiaid, kattes sellega umbes 2/3 kogu India aktsiaturust nii kauplemise mahu kui ka kapitalisatsiooni poolest. Kõige suurema osakaaluga indeksis on IT-sektor, millele järgnevad tooraine ja keemiatööstus ning nafta ja gaasitööstuse ettevõtted.

Hiina ja India aktsiaid puudutavad investeerimishoiused on saadaval versioonides ?Hiina/India Riskipreemiaga?, ?Hiina/India USD? ja ?Hiina/India USD Riskipreemiaga?. Viimased kaks hoiust avatakse USA dollarites. Ülejäänud hoiused avatakse eurodes, kusjuures kroonid vahetab pank eurodeks Eesti Panga keskkursiga.

Kõigi hoiuste hoiuperiood on 2 aastat ja 15 päeva. Osta saab neid kuni 13. veebruarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing