Ülevaade tänastest ajalehtedest

12. jaanuar 2006, 08:48

Eesti Päevaleht:

Eesti pidi Euroopa Liidule eelmisel aastal maksma 36,5 miljonit krooni trahvi, sest Eesti Raudtee ei suutnud raudteerööbaste vahetamisel täita abiprojekti tingimusi ning uuendas euroraha eest Tapa?Lehtse vahelise raudteelõigu asemel Muuga naftaterminali viivat raudteed.

Eesti ostetavate õhutõrjerelvade riigihankele kutsutud relvatootjad peavad lisaks relvadele esitama ka pakkumise, et osta meie teaduskeskustelt või kaitsetööstuselt mitmesaja miljoni krooni eest tooteid või teenuseid.

Rahandusministeerium pakub kolmele välispangale rahalist kompensatsiooni, et pääseda ähvardavast 430 miljoni kroonisest hiigelnõudest.

Homme langetab Jõgeva maakohus tõenäoliselt otsuse, kas kuulutada välja Weroli Tehaste pankrot või mitte. Otsuse võib pankroti kasuks kallutada ajutise pankrotihalduri Olev Kuklase terav kriitika Weroli juhtimise ja majandustegevuse suhtes.

Postimees:

Ehkki ehitajate palgad on Eesti ettevõtjate sõnul aastaga ligi viiendiku tõusnud, ei ole see firmade hinnangul tööjõupõuda kriipsu võrragi vähendanud. Samas näeb riik olukorra paranemist.

Kuna Eesti krooni kattevaraks olevad miljardid kroonid saavad euro tulekul automaatselt osaks eurosüsteemist, siis pole mõne poliitiku hinnangul enam õigustatud Eesti Panga reservides nii suure varu hoidmine.

Majandusministeerium esitles teisipäeval teadmistel põhineva majanduse arendamiseks loodava Eesti Arengufondi seaduse eelnõu, mille majandusminister Edgar Savisaar valitsusele veel jaanuaris esitab.

Tallinn-Tartu maantee tuleviku pärast eile riigikogulaste turmtule all seisnud peaminister Andrus Ansip kinnitas, et maantee neljarealiseks ehitamine on üks riigi prioriteetidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing