Valitsus saatis metsaseaduse eelnõu Riigikogusse

12. jaanuar 2006, 10:55

Valitsus kiitis heaks keskkonnaministeeriumi esitatud metsaseaduse eelnõu ning esitab selle vastuvõtmiseks Riigikogule, teatas valitsuse pressiteenistus.

Metsaseadusega sätestatakse metsa korraldamise ja majandamise põhimõtted, mis on vajalikud metsa kui ökosüsteemi kaitseks ja säästvaks majandamiseks. Ühtlasi on seaduse eesmärk on tagada riigi tulundusasutusele riigimetsa majandamise keskusele riigimetsa majandamiseks õiguslik alus ja määrata metsakaitse- ja metsauuenduskeskuse põhiülesanded.

Uus metsaseadus mõjutab peamiselt metsaomanikke, keda on ligikaudu 60 000, ja metsa majandajaid, samuti neile teenust pakkuvad ettevõtjaid nagu metsakorraldajad, nõustajad, puidu varumise ja veoga tegelevad ettevõtted. Laiemalt mõjutab seadus ettevõtjaid, kes tegelevad turismi või puidutööstusega, kommenteeris keskkonnaministeerium oma pressiteates.

'Seaduse efektiivne rakendamine tagab igale Eesti kodanikule, et metsa ei jää ka edaspidi vähemaks, seda majandatakse metsas elavaid liike ja nende elupaiku säästes, paraneb metsade tervislik seisund, igal metsaomanikul on võimalus oma metsa majandada ökonoomselt ja samas on kõigil võimalus igaüheõiguse alusel metsas puhkamas käia,' lisas keskkonnaminister Villu Reiljan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing