EMT pürgib tasulist parkimist korraldama

Harry Tuul 13. jaanuar 2006, 00:00

EMTga konkureerivad Euro Park Finland OY ja Falck Eesti AS.

EMT juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on osalemine parkimiskonkursil neile oluline, et seeläbi kindlustada oma positsiooni mobiilparkimise alal. "Teatavasti on mobiilparkimine EMT patenteeritud teenus," lisas Kalm.

Kalm ütles, et nad rihivad peatöövõttu ja konkursi võidu puhul kaasab EMT kindlasti kellegi appi. "Ise ei hakka turvafirmat looma," kinnitas ta. Eelkõige on parkimisturule pürgimise puhul tegemist ettevõtte strateegilise otsusega. "Ei usu, et selle abil kasumlikkus suureneb," ütles Kalm.

Kalm oma täpsemast nägemusest EMTst kui Tallinna parkimiskorraldajast rääkima ei nõustunud, vaid soovis ära oodata riigihanke komisjoni otsuse.

Kuni 1. märtsini 2006 osutab tasulise parkimise operaatoriteenust Tallinnas Falck Eesti AS, kes sai eelmisel aastal parkimisteenuse osutamise eest linnalt 11,5 miljonit krooni. Et kokku teenis Falck Tallinnale 53,4 miljonit krooni, siis langest sellest Falcki osaks enam kui 20 protsenti.

Kõik kolm riigihankel osalejat ka kvalifitseerusid. Otsuse vaidlustamiseks on soovijatel aega 14 päeva, pärast seda selgitab Tallinn parima pakkuja.

Tallinna parkimiskorraldaja leidmise riigihanke menetlus katkestati eelmise aasta lõpus kaks korda, kuna Europark Estonia, Euro Park Finland, Lilto ning EMT vaidlustasid selle riigihangete ametis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing