Iraani põikpäisus tõstis eile nafta hinda 0,95 dollari võrra, 63,12 dollarile.
Iraan, kes annab umbes viis protsenti maailma naftatoodangust, jätkas uraani rikastamist. Rikastatud uraani saab kasutada tuumaelektrijaamades elektri tootmiseks või tuumarelva loomiseks. Nüüd ei imestaks ma, kui USA ja tema sõbrad üritaksid ÜRO Julgeolekunõukogus läbi suruda Iraani- vastaseid sanktsioone. Iraan võib sellele sammule vastata nafta ekspordi vähendamisega. Tegelikult pole päris selge, kas Iraan ikka kavatseb tuumarelva luua.
Võib-olla tahab Iraan arvestades kiiret rahvaarvu kasvu rohkem elektrit tarbida, mis võib tulla tuumaelektrijaamadest. USA jaoks kujutab Iraan endast mingil põhjusel sõjalist ohtu. Sama kujutas endast ka Iraak, kuhu USA läks kindlate tõendite põhjal massihävitusrelvi otsima. Tuumarelva Iraagist ei leitud.
Kuna see argument USA-le enam Iraaki sissetungiks ei sobinud, toodi Iraagi okupeerimise õigustuseks demokraatia viimine Iraaki.
Ilmselt tuleb sissetungi põhjuseks pidada hoopis Iraagi naftat. Ma ei imestaks, kui sarnast malli kavatsetaks kasutada ka Iraani puhul. Kas USA-l peaks olema monopol otsustada, kes tohib uraanist elektrit toota ja tuumarelvi omada?
Naftaturul kardetakse just ÜRO sanktsioone ja sellest tulenevat Iraani reageeringut naftakraane koomale tõmmata.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.
Viimased uudised
Euroala tööstus pöördus kasvule
Hetkel kuum
Euribor langeb järgmise aasta lõpuks 2%-le
Tagasi Äripäeva esilehele