Baltikumi suurima e-äri MarkIT aastakäive 81 miljonit krooni

13. jaanuar 2006, 14:42

Baltikumi suurima e-äri MarkIT käive 2005. aastal oli 81 miljonit krooni, mis on 40 protsendi võrra enam kui 2004. aastal.

Ettevõtte teatel ületas MarkIT esmakordselt ka 10 miljoni kroonise kuukäibe piiri.

MarkIT e-hankekeskkonna kaudu tehtud tellimuste arv suurenes mullu üle 60 protsendi. Kokku sooritati keskkonnas eelmisel aastal 10 378 tellimust ja üleeelmisel aastal 6574 tellimust. Keskkonnal on enam kui 3500 kasutajat.

MarkIT e-hankekeskkonnas esindatud kaubamärkidest läheb kõige paremini Hewlett-Packard"il, järgnevad IBM-i tooted ja Fujitsu-Siemens-i tooted.

2001. aastal loodud MarkIT on ainus kolmes Balti riigis toimiv e-hankekeskkond, mis pakub ühtset internetipõhist süsteemi IT-toodete ostmiseks.

MarkIT klientide hulka kuuluvad Eesti Energia, EMT, Eesti Gaas, Eesti Ühispank, Eesti Põlevkivi, RMK, Politseiamet, A. Le Coq Tartu Õlletehas, Ober-Haus, Paulig Baltic, Stockmann, TNT Express, Baltika, SupremaSecurities, IF Kindlustus ja IF Draudimas, Fazer Eesti, Ma?eikiu nafta, AstraZeneca, Lifosa, Hansabankas, PriceWaterhouseCoopers jpt.

MarkIT enamusosalus kuulub ettevõtte tegevjuhtkonnale koosseisus Andres Agasild, Anneli Aljas, Lauri Haav ja Margus Pahtma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing