Liviko müüs eelmisel aastal 10,4 miljonit liitrit kanget alkoholi

13. jaanuar 2006, 12:40

Alkoholitootja Liviko müüs eelmisel aastal 10,4 miljonit liitri kanget alkoholi, sellest detsembris 1 179 601 liitrit.

Liviko juhatuse esimehe Janek Kalvi sõnul vähenes eelmisel aastal kogu kange alkoholi turg märkimisväärselt, edastas ettevõte pressiteates.

Viina Liidu andmetel vähenes 2004. aastaga võrreldes kange alkoholi müük mullu kodu- ja välisturul 13, viina müük 15 ning Eesti kange alkoholi tootjate eksport 17 protsenti.

Liviko eelmise aasta müügitulemusi kommenteerides ütles Kalvi, et olukorras, kus kogu kange alkoholi turg langes, läks Livikol siiski suhteliselt hästi.

'Müüsime eelmisel aastal ligi 10,4 miljonit liitrit alkoholi, mida on 5,8 protsenti ehk 600 000 liitrit vähem kui 2004. aastal. Samal ajal jäi ettevõtte kogumüük peaaegu eelmise aasta tasemele ja oli üle 11 miljoni liitri.'

Kange alkoholi turu languse peapõhjusena nimetas Liviko juhatuse esimees salaalkoholi pealetungi. 'Salaalkoholi määratlus laienes eelmisel aastal oluliselt, juba ammu ei tähenda see enam kuskil garaa?is valmistatud ja hõlma alt müüdavat surrogaati. Ka korralikust kauplusest võib osta viina, mille pealt on riigimaksud, eelkõige alkoholiaktsiis jäetud maksmata,' rääkis Kalvi.

Eelmist aastat jääb tema sõnul iseloomustama ka turismikaubanduse hoo raugemine. 2005. aastal ei jätkunud huvi ja ostubuum, mis järgnes Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga.

Positiivsetest asjadest tunnustas Kalvi valitsuse ja Riigikogu otsust võtta alates käesoleva aasta 1. juulist kasutusele kange alkoholi maksumärgid, et nii salaalkoholi vastu tõhusamalt seista.

Liviko sisenes mullu ka lahja alkoholi turule, kus lühikese ajaga õnnestus saavutada märkimisväärne edu. Lahjade gaseeritud alkohoolsete jookide ehk cooler?ite turule siseneti Viru Valge Cooleritega. Liviko orienteeruv osakaal selles tooteni?is on 35 protsenti, millega ollakse kindel turuliider.

2005. aastasse jääb ka Liviko tulek alkoholi importijate sekka, kus soovitakse paari aastaga tõusta Eesti üheks juhtivaks maaletoojaks.

Eelmisel aastal müüs Liviko 10,4 miljonit liitrit alkoholi. Aastaga müüdi siseturule ligi 7,7 ja eksporditi 2,7 miljonit liitrit alkoholi. Liviko aastamüügist moodustas viin 7,5 miljonit liitrit.

Liviko kuulub täielikult Eesti kapitalile, Liviko ainuomanik on valdusfirma NG Investeeringud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing