PM: Riik püüab vältida kohut Eesti Raudtee pärast

13. jaanuar 2006, 07:53

Majandusministeerium näeb meelsamini, et Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate tagasiostmise tingimused selguksid läbirääkimiste laua taga.

«Kahtlemata on kohtutee kõige halvem variant,» ütles majandusminister Edgar Savisaare nõunik Heido Vitsur. «See pole kasuks riigile, raudteele ega Eesti majandusele, kahtlemata ka mitte BRSile.»

Ministeerium on varem teatanud, et riik kaalub ka Eesti Raudtee erastamislepingu enne tähtaega lõpetamist, viidates BRSi investeerimiskohustuse täitmata jätmisele ja ka muudele võimalikele erastamislepingu rikkumistele, kirjutab Postimees.

Sel juhul oleks BRS kohustatud müüma talle kuuluvad 66 protsenti Eesti Raudtee aktsiatest riigile hinnaga, mille määramise aluseks on aktsiate ostuhind, BRSi investeeringud ettevõttesse ja ka arvestuslik turuhind.

Vitsuri hinnangul tähendaks erastamislepingu enne tähtaega lõpetamise taotlemine kindlasti kohtuteed, mis tõotab kujuneda pikaks ja kulukaks, samuti oleks ettearvamatu selle lõpptulemus. «Kohtuskäimine oleks mõlemaid pooli kahjustav, sest nad ei saaks vabalt tegutseda, kannatab poolte imago.»

Samuti võib riigile osutuda keeruliseks kohtus tõendada, et BRS erastamislepingut rikkus, ja riigi nõue investeerimiskohustuste täitmise kohta võib mõnel juhul aegunud olla. Näiteks võib Eesti Raudtee erastamislepingu BRS taotleda mõne aasta kaupa investeerimiskohustuse vähendamist, kui see on selgelt põhjendatud ja Eesti Raudtee huvidega kooskõlas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing