Kiviõli naftatehase ehitus võib alata veel tänavu

ÄP 16. jaanuar 2006, 00:00

OÜ Uus Tehas otsis kevadel Kiviõli volikogu toetust naftatöötlemistehasele, mis tooks linna juurde 130 töökohta. Firma omanikeringi kuuluv Vladimir Arutjunov kinnitab, et investorid on valmis ka rahastama. Vaja on lõpetada kõik ettevalmistustööd, seejärel saab Kiviõlis alustada nafta töötlemisega.

Endine Kiviõli politseikomissar Vladimir Arutjunov tunnistas, et ettevalmistus tehase rajamiseks on pikk. Ennekõike on vaja saavutada kooskõlastus linnaga ning sõlmida kokkulepe Kiviõli Keemiatööstuse OÜga, kelle territooriumile tehast ehitada tahetakse.

Tehase ehitamisega tahetakse alustada siiski sel aastal. "Enne kui me pole tegutsemiseni jõudnud, ei taha ma tehasega seonduvast rääkida," ütles Arutjunov.

Kiviõli linnapea Voldemar Trumm, kes kohtus kolmapäeval OÜ Uus Tehas teise esindaja, Nitroferdi endise juhi Nikolai Kuta?oviga, märkis, et tehas, mis toob linna uusi töökohti, on igati teretulnud. Trummi sõnul oli Kuta?oviga juttu hinnanguliselt 200 miljoni dollari suurusest investeeringust ning kuni 300 töökohast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing