Kuld maksab juba 557 dollarit

Romet Kreek 16. jaanuar 2006, 00:00

Kulla hind tõusis reedel New Yorgis Comexil 1,4 protsenti, 557 dollarile unts. See on kulla jaoks 24 aasta kõrgeim tase.

Kulla hind on tõusnud juba kolm nädalat järjest, kuna investorid ostsid kulda riskide hajutamiseks ja otsisid kõrgemat tootlust.

"Kuld on muutunud kindlustuspoliisiks mis tahes ootamatuste vastu," ütles Genfis asuva kullakauplemisfirma MKS Finance vanemasepresident Frederic Panizzutti Bloombergile. "Suur osa portfellihaldureid usub, et kuld on vara, mida ei tohi puududa."

Kuid kuld polnud ainus säraja. Alumiiniumi hind tõusis Londoni Metallibörsil 17 aasta kõrgeimale tasemele. Alumiiniumi hind tõusis 1,8 protsenti, 2415 dollarile tonn. Tsingi hind tõusis Londonis rekordtasemele kolmandat päeva järjest. Reedel tõusis metalli hind 2,5 protsenti, 2081 dollarile tonn. Plii hind tõusis 2,8 protsenti, makstes rekordilisele 1215,20 dollarilt tonn.

Investorite huvi tööstuses kasutatavate metallide vastu on kasvanud. Investorid eeldavad, et Hiinas kasvab nõudlus kiiremini, kui metallide pakkumine. Teated varustuskatkestusest on muutnud metallide hinnad kõikuvateks. RBC Capital Marketsi hinnangul ületab sel aastal tsinginõudlus pakkumist 532 tuhande tonniga.

Maailma suurim vasetootja T?iili Codelco teatas, et ootab järgneval kahel aastal toodangu vähenemist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing