Viru Õlle uus juht loodab tehase turuosa kahekordistada

Krista Taim 16. jaanuar 2006, 00:00

14 aastat gaasifirmas AGA ja viimased viis neist juhatuse esimehena töötanud Licht tunnistas, et kõhkles pikalt, enne kui õlletehase juhi kaua tühjalt seisnud koha taanlastelt vastu võttis.

"Mulle meeldib AGAs ka täna ja probleem polnudki neis, vaid uues väga huvitavas väljakutses, mis mind ümber veenis," põhjendas Licht kannapööret. "Kuna õlletehase omanikfirmal Harboe Grupil on selge tulevikunägemus oma turuosa parandamiseks nii Eestis kui ka naaberriikides, siis see inspireeris mind. Nad tahtsid saada korralikust firmast rahulolevat juhti ja suutsid mind veenda. Minu jaoks on see tugev näitaja, et nad soovivad arendada firma tegevust siin turul," sõnab Licht. Tema sõnul näitab firma suutlikkust ka see, et isegi ilma igasuguse turunduseta on suudetud võita ligi 15protsendine turuosa.

Licht usub, et seni madalat profiili hoidnud Viru Õlu kasvatab oma turuosa kaks korda, võttes turgu kahelt suurelt ning laiendades eksporti. Kõik plaani realiseerumise tingimused on tema sõnul olemas. "Kaasaegne tehas, tugev tehniline baas, jookide tootmises kõige tähtsam - puhas vesi, lisaks veel oskus õlut toota. Kasutame ka väga kvaliteetset toorainet. Seepärast olemegi nii julged oma plaanides," sõnas Licht.

"Kui suured tahavad alustada veel suuremat hinnasõda, siis oleme ka selleks valmis, meie emafirma on suurem kui nende firmad," lisas Licht.

Suuri kaadrimuutusi Licht ei plaani, küll võetakse suund turunduse arendamisele, mida viimsed neli aastat pole tehtud.

Lisaks tuleb parandada toodete kättesaadavust, mida Licht peab praegu nõrgaks. "Oleme tugevad väljaspool pealinna. Väikepoodides, T-Marketis ning Rimi kettides oleme küll sees, aga teiste suurte kettidega on veel vaja tõsiselt tööd teha," paotab Licht plaane.

Plaanide teostamiseks tema sõnul võimsust jätkub. "Oleneb, kui mitmekordselt me tahame areneda, võimsust areneda on õige mitu korda. Lisavõimsust saaksime me ka suurtest tehastest Taanist ja Saksamaalt," lisas ta.

Olen kuulnud inimeste käest, kes Ott Lichti tunnevad, et tegemist on tubli mehega.

Minu teada on Viru Õlu kümme aastat ilma juhita olnud. Minule on olnud arusaamatu, kuidas ettevõte on toimida saanud. Kindlasti saab, aga keegi peab ju ettevõttes olema, kes vastutust koordineerib, delegeerib ja motiveerib.

Meie konkurentsi ei karda ja mul on hea meel, kui Eesti õlletööstus kosub. Mida tugevam on konkurents, seda kiirem areng on igal sektoril.

Eestisse mahub rohkem õlletehaseid, kui neid praegu on. Kui meie alustasime 1999. aastal A. Le Coqina, oli ees Saku Õlletehas, siis oligi tükk tühja maad ning punt väikseid. Meil oli ajalooliselt situatsioon kergem kui praegu. Aga Viru Õlu on olnud kogu aeg aktiivne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing