Ensto laiendab tootmist

16. jaanuar 2006, 12:10

Soome tööstusettevõtte Ensto Grupp Eestis asuv tütarfirma Ensto Ensek AS teatas, et laiendab tootmist.

Ensto Ensek AS ja Harju KEK AS allkirjastasid lepingu, millele vastavalt ehitatakse Enstole uus tootmishoone, mille viimane rendile võtab. Uus metallitehas, mis valmib järgmise aasta novembris, kerkib Ensto praeguste Keilas asuvate tootmishoonete lähedusse ning selle suuruseks tuleb 3750m2.

'Valmiv tsehh võimaldab efektiivsemalt toota elektriliinide ehituste jaoks konkse ja traaverseid,' ütles Ensto Ensek AS juhatuse esimees Üllas Täht. 'Ensto Keila tehase ja tootmise laienemine on loomulik jätk eelmisel kevadel toimunud ulatuslikele muutustele, mis seisnesid Soome tehase osalisel ületoomisel Keilasse. Kuumtsinkimine jääb praegusesse tootmishoonesse.'

Ensto Enseki 9 kuu käive ulatus mullu 257 miljoni kroonini, kasvades aastaga 2,5 korda.

Ensto Keila tehas koostab peamiselt elektrotehnilisi seadmeid nagu valgustid, liitmikud, lülitid, muud kilbikomponendid ning erinevad tooted jaotusvõrkudele. Tehasel on ka üks Eesti suurimaid kuumtsinkimisvanne. Üle 95% ettevõtte toodangust müüakse väljaspool Eestit. Ensto Ensek omab ISO 9001:2000 kvaliteedisertifikaati ja ISO 14001 keskkonnajuhtimise sertifikaati.

Ensto OY on 1958. aastal asutatud perefirma, mis on spetsialiseerunud elektrisüsteemide ja ?tarvikute väljatöötamisele, tootmisele ja turustamisele. Perefirmale kuuluvad Eestis ettevõtted Ensto Ensek ja Ensto Elekter, millest esimene tegeleb tootmisega ning teine Ensto toodete müügiga Eestis.

Ensto OY ettevõtted asuvad lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Norras, Inglismaal, Poolas, Ungaris, Lätis, Leedus, Venemaal, Itaalias, Saksamaal, T?ehhis, Kazastanis ning Hiinas ? kokku 15s riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing