Toftani kauaaegne juht Tiit Kolk läheb Repo Vabrikutesse

16. jaanuar 2006, 12:05

Eesti suuruselt kolmandas saeveskis ASis Toftan vahetus tippjuht ? üheksa aastat ettevõtet juhtinud Tiit Kolgi asemel asus tegevjuhina tööle Martin Arula.

Tiit Kolk lahkub Toftanist omal soovil 1. märtsil ning asub alates 3. aprillist tööle ASi Repo Vabrikud juhatuse esimehena. Alates tänasest on Toftani tegevjuhi ametis OÜ Vara Saeveski senine juhataja Martin Arula.

?Repo Vabrikud pakkusid huvitavat eneseteostuse võimalust,? kommenteeris Tiit Kolk. ?Tõeline mees peab vastama väljakutsetele ja seetõttu otsustasin riskida.? Kolgi sõnul on Repo Vabrikud võrreldes Toftaniga tunduvalt suurem ettevõte. ?Eriti huvitav on Repo Vabrikud organisatsioonilise struktuuri poolest,? lisas Kolk.

Kolk ütles, et ta on 1. märtsini veel Toftanis ametis, et aidata uuel juhatajal firmasse sisse elada ning lõpetada mõned projektid ära. Kolgi kinnitusel soovitas ta Toftani omanikele uueks juhatajaks kinnitada Martin Arula.

Arula oli alates 2000. aastast Tartumaal asuva keskmise suurusega saeveski Vara Saeveski juhataja. Arula asemel asus Vara Saeveskit juhtima senine tootmisjuht Marko Pärn.

?Toftani eelarve on tänavuseks aastaks ette kirjutatud,? rääkis Martin Arula. ?Minu esmaülesanne on tagada tänavune tootmismaht ehk 160 000 kuupmeetrit saetoodangut.?

Võrumaal asuv AS Toftan tootis eelmisel aastal 118 500 kuupmeetrit saematerjali ja investeeris tehnoloogiasse 53 miljonit krooni. Ettevõtte netokäive oli 318 miljonit krooni. Toftanis töötab 110 inimest. Toftani ainuomanik on Rootsi valdusettevõte Hebeda Trä AB.

Püssis asuv AS Repo Vabrikud on suurim melamiinkattega puitlaastplaadi tootja Baltikumis ja Põhja-Euroopas. Ettevõte tootis 2004. aastal 172 000 kuupmeetrit puitlaastplaati ja 48 000 kuupmeetrit puitkiudplaate. Repo Vabrikute 2004. aasta käive oli 495 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 580 inimest. Repo Vabrikute ainuomanik on ?veitsi investeerimisfirma Sorbes AG.

Eelmise aasta detsembri algul lahkus omal soovil Eesti suurima saeveski ASi Stora Enso Timber Imavere saeveski kauaaegne tegevjuht Peedo Pihlak. Imavere saeveskit juhib ettevõtte endine tootmisjuht Marek Moorits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing