Toftani juht Tiit Kolk läheb tööle Repo Vabrikutesse

Väinu Rozental 17. jaanuar 2006, 00:00

Tiit Kolk lahkub Toftanist omal soovil 1. märtsil ning asub alates 3. aprillist tööle ASi Repo Vabrikud juhatuse esimehena. Alates eilsest on Toftani tegevjuhi ametis OÜ Vara Saeveski senine juhataja Martin Arula.

"Repo Vabrikud pakkusid huvitavat eneseteostuse võimalust," kommenteeris Tiit Kolk. "Tõeline mees peab vastama väljakutsetele ja seetõttu otsustasin riskida." Kolgi sõnul on Repo Vabrikud võrreldes Toftaniga tunduvalt suurem ettevõte. "Eriti huvitav on Repo Vabrikud organisatsioonilise struktuuri poolest," lisas Kolk.

Kolk ütles, et ta on 1. märtsini veel Toftanis ametis, et aidata uuel juhatajal firmasse sisse elada ning lõpetada mõned projektid. Kolgi kinnitusel soovitas ta Toftani omanikele uueks juhatajaks kinnitada Martin Arula.

Arula oli alates 2000. aastast Tartumaal asuva keskmise suurusega saeveski Vara Saeveski juhataja. Arula asemel asus Vara Saeveskit juhtima senine tootmisjuht Marko Pärn.

"Toftani eelarve on tänavuseks aastaks ette kirjutatud," rääkis Martin Arula. "Minu esmaülesanne on tagada tänavune tootmismaht ehk 160 000 kuupmeetrit saetoodangut."

Võrumaal asuv AS Toftan tootis eelmisel aastal 118 500 kuupmeetrit saematerjali ja investeeris tehnoloogiasse 53 miljonit krooni. Ettevõtte netokäive oli 318 miljonit krooni. Toftanis töötab 110 inimest. Toftani ainuomanik on Rootsi valdusettevõte Hebeda Trä AB.

Püssis asuv AS Repo Vabrikud on suurim melamiinkattega puitlaastplaadi tootja Baltimaades ja Põhja-Euroopas. Ettevõte tootis 2004. aastal 172 000 kuupmeetrit puitlaastplaati ja 48 000 kuupmeetrit puitkiudplaate. Repo Vabrikute 2004. aasta käive oli 495 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 580 inimest. Repo Vabrikute ainuomanik on ?veitsi investeerimisfirma Sorbes AG.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing