Tulemused siiski Tallinki ei päästnud

Raivo Sormunen 17. jaanuar 2006, 00:00

Eilne päev näitas, et möödunud neljapäeva pärastlõunal avaldatud Tallinki majandusaasta esimese kvartali tulemused ei suutnud investoritesse positiivsust süstida.

Tallinki aktsia suutis oma kvartalitulemuste peale rõõmustada vaid pool tundi, mil väärtpaber 4,70 eurolt 4,83 eurole (75,57 krooni) hüppas. Ülejäänud osa reedesest päevast libises aktsia vaikselt allapoole ning eile väärtpaberi langus süvenes. Tallinki miinuseks jäi 2,5 protsenti ja sulgemishinnaks 4,60 eurot (71,97 krooni). Võrreldes aktsiate avaliku esmaemissiooniga (IPO) on väärtpaberi hind taandunud juba 12,8%.

Ehkki Tallinki juhtkond jäi enda sõnul kvartalitulemustega väga rahule, jäid Äripäeva poolt küsitletud analüütikud tulemuste osas pigem neutraalsele seisukohale. Ning kuna Tallinki aktsia müüjatel ei tundu veel müügiisu täis olevat, võib väärtpaberi nõrkus jätkuda.

Aastat tugevalt alanud ja väikeinvestorite huvi köitnud Klementi aktsia andis eile hinnas järele. Väärtpaber sulgus 2,42 eurol (37,86 krooni), mis tegi languseks ligi 4%.

Kui terve 2005. aasta kõikus rõivatootja- ning jaemüüja väärtpaber enam vähem stabiilselt 1,8 ja 2,2 euro vahel, siis möödunud reedeks oli aktsia välja roninud 2,52 euroni (39,43 kroonini) ehk viimase seitsme aasta kõrgeima tasemeni.

Suur huvi Klementi vastu on üllatav. Viimane tõsisem uudis tuli ettevõtte kohta möödunud aasta 16. detsembril, mil raporteeriti kinnistute müügist. Ehkki kinnisvaratehingust saab firma 16,6 miljonit krooni erakorralist kasumit ja parandab veidi oma ülisuure võlakoormaga bilanssi, pole see Klementi jaoks lahendus, vaid pigem raske majandusliku olukorra tõttu toimunud sundkäik.

Küllap aga püüavad Klementi aktsia peal kätt spekulandid, kes investeerivad igasse väärtpaberisse, mis liigub ehk millega võib hea õnne korral kiiresti veidi raha teenida. Aktsia vastu võivad huvi tunda ka pikaajalised riski armastavad investorid, kes võtavad Klementit kui loteriipiletit. Ehk tabab Klementit Baltika saatus vähemalt osaliselt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing