Börsiülevaade: Tallink pakkus närvikõdi

17. jaanuar 2006, 14:48

Tallinki aktsia pakkus täna investoritele närvikõdi, vajudes päeva alguses koguni 7,6% miinusesse, kuid suutis lõpetada ?vaid? 1,7% madalamal kui eile.

Laevanduskontserni väärtpaberi vabalangusele aitas kaasa ostuhuvi täielik kadumine.. Päeva madalaima taseme (4,25 eurot=66,50 krooni) saavutamiseks läks vaja vaid 1,8 miljonist kroonist käivet.
Pärast ülikiiret kukkumist hakkasid aga suuremad ostuhuvilised välja tulema ning päev lõpetati juba 4,52 eurol (70,72 kroonil). Käivet tehti igati korralikud 70 miljonit krooni ehk veidi üle miljoni aktsia.

Alates Tallinna börsile tulekust on kaubeldud juba ligi 15 miljoni Tallink Grupp aktsiaga, mis moodustab 11% kõikidest aktsiatest.
Arvestades, et paljudel Tallinki omanikel (näiteks suuromanik Infotar, Tallinki tippjuhtkond ja aktsiate avalikus esmaemissioonis aktsiaid müünud aktsionärid) on minimaalselt 180 päevane aktsiate võõrandamiskeeld, võiks loota et suuremad liikumised aktsionäride vahel on mõneks ajaks tehtud ja väärtpaberi hind hakkab näitama rahunemise märke.

Ülejäänud kauplemine jäi täna täielikult Tallinki varju.

Märkimist väärib ehk vaid Eesti Telekom, millega tehti paar suurt plokktehingut, mis vedas käibe ligi 34 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing