EPL: Rahvaliit nõuab neljarealist Tallinna?Tartu maanteed

17. jaanuar 2006, 07:23

Rahvaliit astus eile nende erakondade ritta, kes toetavad Tallinna-Tartu maantee neljarealisena väljaehitamist kogu 186 kilomeetri ulatuses.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani kinnitusel tuleb see investeering teha võimalikult kiiresti, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eesti tuiksoone tarbeks võib vabalt kasutada mitte ainult Euroopa vahendeid, vaid ka Eesti oma raha ja laenuraha,? lausus Reiljan. ?Tegu pole mitte ainult teega, vaid olulise regionaalpoliitilise ehitisega,? märkis Reiljan. Mida rutem suurtee rajamiseks laenu võtta, seda odavamaks projekt tema sõnul kujuneb.

Reformierakonna esimees Andrus Ansip ütles eelmisel nädalal, et Tallinna-Tartu trassi on lähema seitsme aasta jooksul kavas suunata 4,5 miljardit krooni, mis aga ei tähenda terve maantee neljarealiseks muutmist.

?Meie oleme progressiivsemad,? kommenteeris Reiljan. Tema sõnul ei tähenda Rahvaliidu äsjane otsus kuidagi vastandumist Tallinna-Narva ja Tallinna-Pärnu-Ikla maanteede ehitusplaanidele.

Veel otsustas Rahvaliidu volikogu, et riigil tuleb Eesti Raudtee aktsiad õiglase hinna eest tagasi osta. ?See hind peab selguma läbirääkimistel. Küsida võib kõike, kuid endal peab ka aru peas olema. Eesti riigil on siin piisavalt hoobasid,? lausus Reiljan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing