Jaapani ärimehe küla Läänemaal on peaaegu müüdud

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 13:53

Jaapani ärimehe Toshio Kawabe esindaja sõnul on Pusku külla Ridala vallas rajatavas elamurajoonis ligi 70 krundist üle 90 protsendi müüdud.

'Töö käib, ja üsna hästi läheb. Vaid mõni üksik suurem krunt on veel omanikuta,' kinnitas Toshio Kawabe esindaja Erja Järvis. 'Trasside rajamine on lõpusirgel ja suve poole tahame teedele panna asfaldi. Seejärel on kavas klientide soovi järgi hakata maju ehitama.'

Järvise sõnul on ostjate seas nii eestlasi kui ka välismaalasi, kuigi viimaseid on ülekaalus ja peamiselt mitte Eesti naaberriikidest, kirjutab Lääne Elu.

'Nii palju kui oma klientidega rääkinud oleme, kavandatakse sinna elamuid üldiselt perioodiliseks elamiseks,' ütles Järvis.

Ridala vallavalitsuse andmeil on uues elamurajoonis 17 hektari suurusel maa-alal 61 pereelamukrunti suurusega 1060-3500 m² kuhu on planeeritud ka kolm korterelamut, majutus- ja toitlustusasutus, näituse- ja muuseumihoone ning parkla.

2001 aastal Eestisse tulles lubas jaapanlane investeerida siia üle kolme miljardi krooni. Kolm aastat hiljem soovis Kawabe ehitada Kosele suurt tervisekeskust, mille ehitust pole siiani alustatud.

Hetkel rajab Kawabe Lääne-Virumaale Kadrina valda kõrgklassi puhkepiirkonda, kuhu tuleksid sessoonselt elama Jaapani pensionärid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing