Tänavapuhastajad jälgivad külmalaine ajal eelkõige tõusude sõidetavust

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 13:31

Kommunaalameti lepingupartneritest tänavapuhastusfirmad jälgivad lähipäevadel oodatava külmalaine ajal eelkõige seda, et tõusud oleksid sõidetavad.

Libedusetõrjet tänavatel tehakse vastavalt vajadusele, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Meteoroloogia- ja hüdroloogiainstituudi teatel langeb õhutemperatuur teisipäevase päeva ja eeloleva öö jooksul järsult 10-20 kraadi võrra, linnas kuni -12 kraadini.

Abilinnapea Olga Sõtnik lausus, et kõik tänavapuhastusfirmad - AS Teho, Tänavapuhastuse AS ja AS Jaakson KO - saadavad iga päev kommunaalametile varahommikuse raporti tehtud töödest. Sõtniku sõnul jälgivad tänavapuhastusfirmad eelkõige seda, et tõusud oleks sõidetavad, libedusetõrjet tänavatel tehakse vastavalt vajadusele.

Kulunud talverehvidega ja viletsa akuga autode omanikel soovitatakse õnnetuste ja ummikute vältimiseks sõiduk koju jätta.

Linna haldusterritooriumil on lume ja libeduse tõrjumisel keelatud tuhk ja kloriidid, kasutada tuleb 2-6 millimeetrise läbimõõduga teradega puistematerjali (graniit, paesõelmed jms). Samuti on keelatud kuhjata lund ja jääd sõidu-, trammi- ning kõnniteedele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing