Hansapank loob oma varakindlustusseltsi

Piret Reiljan 18. jaanuar 2006, 00:00

"Keskendume eelkõige eraklientide kasko-, liiklus- ja kodukindlustusele," ütles Hansapank Eesti peadirektor Priit Põldoja ja lisas, et Hansapanga suur potentsiaal peitub varakindlustuse pakkumises koos finantseerimistoodetega.

Alla turuhinna Hansapank Põldoja sõnul varakindlustust pakkuma ei hakka. "Ma ei arva, et peaksime olema turust odavamad, tähtis on pakkuda konkurentsivõimelist hinda," sõnas ta.

Seni on Hansapanga klientidele varakindlustust vahendanud Hansa Kindlustusmaakler, mille turuosa moodustab praeguse seisuga 21% kogu turu kindlustuspreemiatest.

Senise info põhjal on Salva Kindlustuse ASi kindlustusdirektor Urmas Kivirüüdi sõnul arusaamatu, kuidas Hansa Kindlustusmaakler suudab jääda sõltumatuks kliendi esindajaks. "Ilus ja tore on, kui sul on suur müügivõrk, aga teiselt poolt ei tahaks Hansapanga kliendina olla valiku ees, kus finantseerimisteenusega koos on jäigalt seotud kindlustuspakkumine."

Põldoja sõnul hoitakse kindlustusteenus finantseerimisteenustest rangelt lahus ja Hansapanga kindlustusseltsi kasuks otsustamisel ei kaasne kliendile lisasoodustusi. "Jätkame samamoodi ka kõigi teiste kindlustusseltside vahendamist," kinnitas ta.

ASi Inges Kindlustus tegevdirektori Lauri Järgi sõnul ei ärata usaldust olukord, kus nii panganduse, elukindlustuse kui ka varakindlustuse tooteid hakatakse pakkuma ühe ja sama leti pealt. "Miks mitte siis kliendi täisteeninduse sildi all pakkuda samas ka kingade parandust?" küsis Järg.

Hansapanga eesmärki saada parimaks varakindlustusseltsiks Eestis, hõivates ühtlasi kolmandiku kogu varakindlustuse turuosast, peavad konkureerivad kindlustusfirmad üsna ambitsioonikaks.

"Ühest küljest on uue kahjukindlustusseltsi teke Eesti kindlustusturu arengu loogiline jätk, teisalt on Eesti kindlustusturg hoolimata kiirest arengust ja jätkuvast arengupotentsiaalist siiski väike ning uue seltsi areng sellest sõltuv," nentis ERGO Kindlustuse ASi juhatuse esimees Olga Reznik.

Kivirüüdi sõnul tähendaks Hansapanga soovitud turuosa saavutamine 3-5 aasta pärast umbes 1-1,3 miljardi krooni suurust turumahtu. Praegu katab Hansa Kindlustusmaakler umbes 500-600 miljonit.

Kõige rohkem mõjutab Hansapanga sisenemine varakindlustusturule teiste Eesti turu vastu huvi tundvate kindlustusseltside otsuseid. "Uute tegijate sisenemine muutub nüüd väga raskeks," ütles Kivirüüt. Viimasena on avanud Eesti turul oma kontori Läti kindlustusselts Parex ja ka BTA on avaldanud huvi Eesti turule sisenemise vastu.

Eestis väiksemate kindlustusseltside edasine areng on Järgi sõnul samuti ohus. "Kuna pangad on ilmselgelt võimsamad kui kindlustusseltsid, siis mõnes riigis on pangandus- ja kindlustustegevus seadusandlikult lahutatud, et anda kindlustusseltsidele rohem arenguvõimalusi," märkis Järg.

Eile oma varakindlustusseltsi registreerimiseks finantsinspektsioonile avalduse esitanud Hansapank loodab esimesed poliisid väljastada tänavu suvel.

Hansa Kindlustusmaakleri sõlmitud lepingud jäävad kehtima ning igapäevane klientide teenindamine jätkub 2007. aasta lõpuni. "Kindlasti hoolitseb Hansa Kindlustusmaakler ka selle eest, et kõigi klientide lepingud saaksid õigeaegselt pikendatud," sõnas Hansa Kindlustusmaakleri juhatuse esimees Kaido Tõnisson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing