EPL: EBS andis Hiina tudengite taset uurinud ministeeriumi kohtusse

18. jaanuar 2006, 08:02

EBS andis kohtusse haridusministeeriumi, mis tegi koolile ettekirjutuse puuduliku haridusega Hiina tudengite kooli vastuvõtmise kohta.

?EBS on otsustanud haridusministeeriumi ettekirjutuse vaidlustada ja esitas oma hagi Tartu halduskohtule,? ütles Estonian Business Schooli (EBS) tegevdirektor Jan Andresoo. ?Lisaks palus EBS kohtult esialgset õiguskaitset, mis ka rahuldati.? Andresoo ei soostunud teemat rohkem kommenteerima, öeldes, et täiendavate kommentaaride esitamine on enneaegne ja eksitav, kuna käimas on kohtuvaidlus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ettekirjutuse ja selle täitmise aja vahel on osa hiinlastest tudengid EBSist lõputunnistuse kätte saanud.

Probleem EBSi Hiinast pärit tudengitega tekkis, kui üks eraisik esitas haridusministeeriumile avalduse kahtlusega, et rahvusvahelise ärijuhtimise tudengite tase pole magistriõppeks piisav.

Tudengite haridusdokumentide kontrollimisel selgus, et nende haridus on Eesti magistriõppes õppimiseks puudulik. Kool pidi ettekirjutuse järgi hiljemalt 16. jaanuariks lõpetama seaduse rikkumise, mille järgi peab magistriõppe tasemel õppijal olema bakalaureusekraad või sellele vastav kraad.

?Sisuliselt vastab hiinlastest tudengite haridus Eesti mõistes kutsekeskkooli tasemele ega ole piisav Eestis magistriõppesse astumiseks,? ütles haridusministeeriumi järelevalvetalituse peainspektor Janne Parri.

Kuigi tellitud oli 23 üliõpilase haridusdokumentide hinnang, käib ettekirjutus kõigi 85 Hiina tudengi kohta. Neist 45 on esimese aasta ja 40 teise aasta rahvusvahelise ärijuhtimise üliõpilased. Esialgu uuritud tudengitest vaid ühel oli bakalaureusekraad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing