EPL: Rööpatrahv võib jääda riigi kaela

18. jaanuar 2006, 07:30

Majandusministeeriumi hinnangul ei pruugi Eesti Raudtee olla süüdi selles, et Euroopa Komisjonile tuli tagasi maksta 36 miljonit krooni nn rööpatrahvi.

Tegemist on summaga, mis tuli ELi Phare programmi raames Eesti Raudteele rööbaste vahetuseks eraldatud 60 miljonit kroonist tagasi maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kes räägib, et Eesti Raudtee on süüdi? Me ei süüdista kedagi,? ütles majandusministeeriumi õigusosakonna juhataja Eva Vanamb. Tema sõnul lahendab süüküsimuse kohus ? selleks aga plaanitakse esitada hagi Eesti Raudtee vastu, nõudes firmalt 36 miljonit krooni. ?On võimalik, et süüdi on ka majandusministeerium, kuid kõik projektiga seotud rikkumised ei lähtunud järelevalve tegematajätmistest,? ütles ta.

Küsimusele, kas on võimalik, et ministeerium Eesti Raudtee vastu hagi ei esita, vastas Vanamb: ?Ei oska ennustada, väikesed ametnikud seda ei otsusta. Hagi eeldab ministri (Edgar Savisaare ? toim) allkirja.?

Vanambi sõnul on Eesti Raudtee paljudel juhtudel teavitanud ministeeriumi Phare projektiga seotud muudatustest liiga hilja selleks, et olnuks võimalik midagi ette võtta.

Eesti Raudtee on kõik süüdistused ümber lükanud ega näe endal süüd 36 miljoni krooni tagasi maksmises Euroopa Komisjonile. ?Riik on olnud kõigega kursis, mis raudteel toimub, kogu aeg on tehtud mingeid auditeid ja site visit?eid (kohapealseid külaskäiku),? ütles Eesti Raudtee avalike suhete juht Priit Koff.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing