EPL: Soome nõuab ehitustöölistelt isikukaarti

18. jaanuar 2006, 07:35

1. veebruarist peab kõigil Soomes ehitusobjektidel töötavatel inimestel (sealhulgas välismaalastel) olema isikukaart ehk kulkulupa.

Nimetatud nõue tuleneb Soome tööohutusseaduse muudatusest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Soome ehitustöötajate ametiühingu esindaja Valeri Niemenmaa sõnul aitab see võidelda illegaalse tööjõu vastu ning tõsta tööohutust. Tema hinnangul võib illegaalse tööjõu osakaal Soomes olla umbes 25%, millest lõviosa moodustavad Helsingis töötavad välismaalased. Isikukaardi väljastab tööandja ning see on vajalik ka neile, kes asuvad Soome tööle lähetuse korras.

Soome tööturu infokeskuse konsultandi Kalev Liiberti sõnul peab kaardil olema töötaja foto ja nimi ning tööandja nimi. Kui töötaja on ise ettevõtja (enda tööandja), peab ka see kaardil kajastuma.

Et kõigil töölistel oleks isikukaart, vastutab ehituse peatöövõtja. Samuti peab peatöövõtjal olema nimekiri kõigist objektil töötavatest inimestest. Välismaalasest töötaja puhul peab selge olema, mille alusel (lähetus, tööluba) ta Soomes tööl on.

Seaduse täitmist kontrollib Soome töökaitseamet, kes nõuete eiramise korral teeb rahatrahvi määramiseks avalduse politseile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing