Külma tõttu ei tee Eesti Energia elektrikatkestust nõudvaid hooldustöid

18. jaanuar 2006, 16:14

Külma ilma tõttu ei tee Eest Energia lähipäevil elektrivõrgu hooldustöid, mis nõuaksid majapidamistel ja ettevõtetel elektri väljalülitamist.

Alates kolmapäevast kuni külmade ilmade püsimiseni jätab Eesti Energia ära elektrivõrgu plaanilised hooldus- ja remonditööd enamuses oma teeninduspiirkondades. Täna toimuvad hooldustööd vaid üksikutes kohtades, kus temperatuur on alla kümne miinuskraadi ning ka seal, kus eelmistel päevadel alustatud tööd tuleb kindlasti lõpetada

Kõik võimalikud elektrikatkestust nõudvad tööd on edasi lükatud soojemate ilmade saabumiseni, et Eesti Energia kliendid ei peaks külmade ilmadega pimedas või külmas olema. Samuti ei lülitata külma ajal välja võlgnike elektrivarustust.

Praeguse ilmaennustuse järgi ei tohiks ilma külmenemine kaasa tuua elektrivarustuse rikkeid, kuna põhiliseks ohuks elektriliinidele on tugev tuul, jäide ning raske lumi. Kuigi nädalalõpu ilmaennustus prognoosib tuule tugevnemist ning lumesadu, püsivad antud näitajad normi piires. Küll aga võivad tugeva ja pikaajalise külmaga elektriliinid kokku tõmbuda ja selle tagajärjel katkeda, kuid hetkel ei ole see oht suur. Prognoos näitab ilma soojenemist järgmise nädala alguses.

Paarikümne miinuskraadi juures võib kohati raskendatud ning aeganõudvam olla rikete kõrvaldamine, kuna eritehnika ei pruugi tõrgeteta töötada.
Näiteks kipuvad tugeva pakasega õli külmumise tõttu tõrkuma tõstukite tõstemehhanismid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing