PM: Autoritele makstakse paljunduse eest hüvitist

18. jaanuar 2006, 08:18

Autorid hakkavad saama lisatulu oma teoste paljundamise eest koolides ja teadussasutustes, kui käivitub kultuuriministeeriumi plaanitav reprohüvitise süsteem.

Kultuuriministeeriumi meedia- ja autoriõiguse osakonna levitalituse juhataja Toomas Seppel ütles, et reprohüvitiste maksmiseks eraldatakse esialgu üks miljon krooni aastas. Selle jagamisega hakkab tegelema autorihüvitusfond, mis praegu jagab kord aastas autoritele tasusid nende teoste raamatukogudest laenutamise eest, kirjutab Postimees.

Seppeli sõnul on selline süsteem Euroopa Liidus unikaalne, sest mujal on reprohüvitise maksmise kohustus pandud koopiamasinaid sissetoovatele firmadele.

Kultuuriministeerium saadab selleteemalise eelnõu valitsusesse umbes kuu jooksul ja kui see vastu võetakse, võivad autorid ja ka kirjastused saata avaldusi reprohüvitise saamiseks autorihüvitisfondile selle aasta lõpuni.

Raamatute kopeerimise mõõtmine lehekülje täpsusega oleks Seppeli sõnul liiga kallis ja keeruline. Seega hakkab reprohüvitise suurus sõltuma sellest, kui palju teoseid on ühel autoril Eesti rahvusbibliograafia andmebaasis. Autorihüvitusfond loeb laekunud avaldused ja teosed kokku ning jagab eraldatud miljoni autorite vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing