PM: Edgar Savisaar ja Villu Reiljan sõdivad riigi fondide pärast

18. jaanuar 2006, 08:08

Rahvaliitlaste ootamatu ja jõuline vastuseis Edgar Savisaare suursaavutuseks kujuneda tõotanud arengufondile on kaks võimuparteid tülli ajanud.

Nagu kokkuräägitult teatasid rahvaliitlastest ministrid Aivar Sõerd ja Villu Reiljan oma hinnangus loodava arengufondi seaduseelnõule, et pole nõus fondi loomisega nii, nagu Keskerakonna liider Savisaar seda pakub, kirjutab Postimees.

«Arengufondi loomine eraldi uue avalik-õigusliku juriidilise isikuna ei ole põhjendatud,» seisab põllumajandusministeeriumi kirjas, millele on alla kirjutanud Villu Reiljan.

Sõerd ja Reiljan leiavad, et kuna Eestis on juba maaelu edendamise sihtasutus ja ettevõtluse arendamise sihtasutus ning Kredex, ei ole uut fondi otstarbekas luua.

«Enne kui hakatakse riskima sadade miljonitega, on vaja vundamenti tugevdada. Kutseharidus, teadus-arendustegevus ? see peab eelnema sadade miljonitega riskimisele,» ütles Reiljan Postimehele.

Reiljan pole rahul ka sellega, et arengufond ei rahasta põllumajandusettevõtteid. Samuti ei piisa Reiljanile ühest ülikoolirektorist arengufondi nõukogus.

Rahvaliitlastest ministrite seisukohad on kui külm du?? Savisaarele, kes lubas mõni päev tagasi avalikult, et viib arengufondi eelnõu veel jaanuaris valitsusse ja sealt edasi kiiresti Riigikokku. Savisaar on varem korduvalt kinnitanud, et arengufond toob uue hingamise Eesti majandusele.

Majandusministri nõunik Heido Vitsur märkis, et sõltumatust arengufondist loobumine oleks viga.

«Eesti positsioon innovaatilisuse, teadmistepõhise maailma suunas liikumisel takerdub veelgi ja jäämegi punaseks laternaks,» kommenteeris Vitsur tagajärgi, mida toob arengufondi loomisega venitamine. «Siis elamegi alltöövõtust ja ootame, et keegi midagi tooks, aga tuuakse odavat tööd, mitte innovaatilist.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing