PM: Töötajad kurdavad töö intensiivsuse kasvu üle

18. jaanuar 2006, 08:14

Sotsiaalministeeriumi tellimusel Saar Pollis valminud uuringust ilmnes, et töötajad on üha enam mures töö intensiivsuse kasvu pärast.

Küsitlusele vastanuist ütles 14 protsenti, et nende töö intensiivsus ja kiirus on viimase aasta jooksul kasvanud märgatavalt, ning 39 protsenti, et see on kasvanud mõnevõrra. Kolm aastat tagasi tehtud sarnases uuringus oli töö intensiivsus kasvanud vastavalt 11 ja 31 protsendil küsitletuist, kirjutab Postimees.

Veidi alla poole vastanuist tõdes, et töö juures on kasvanud nii vaimne kui füüsiline pinge. Sageli tunneb end tööpäeva lõpuks vaimselt kurnatuna 27 protsenti vastanuist.

Kõige suurema vaimse kurnatuse põhjusena nimetati suurt vastutust (74 protsenti), järgnesid töö iseloom (66 protsenti) ja vajadus suhelda klientidega (55 protsenti).

Füüsilise töö tegijaid kurnab enim seistes töötamine (62 protsenti), selja ebamugav tööasend (58 protsenti) ja korduvate tööliigutuste tegemine (58 protsenti).

Ligi pooled vastajad ütlesid, et töö põhjustab lihasvalusid, veerandil küsitletuist on püsiv terviseprobleem. Pensionieani lootis tervise poolest oma töökohal vastu pidada 66 protsenti vastanuist, 19 protsenti pidas seda võimalust väikseks.

Uuringu üks autoreid sotsioloog Andrus Saar märkis, et end haigeks pidavate inimeste osakaal on töötajate seas ehmatavalt suur.

Kuigi valdav osa (83 protsenti) küsitletuist on oma töötingimustega üldiselt rahul ja 44 protsenti soovis jätkata tööd senise koormusega, lisandub Saare sõnul pidevalt neid, kes sooviksid sama palga juures koormust vähendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing