Veetaseme langus segab laevaliiklust Hiiumaale

18. jaanuar 2006, 15:16

Kuna veetase Rohuküla-Heltermaa laevaliini laevatee piirkonnas on tugeva idatuule tõttu langenud alla suurtele alustele vajaliku piiri, hakkab reisijaid teenindama väiksem parvlaev Harilaid.

Saaremaa Laevakompanii liinidirektori Aidar Lees-Leesmaa sõnul on veetase Rohuküla-Heltermaa liini laevateel langenud juba 63 sentimeetrit Kroonlinna nulli, mis ei võimalda hetkel sõita ettevõtte suurematel laevadel Ofelia ja Scania.

?Rohukülast väljudes peaks liinil peatselt reisijate teenindamist alustama väiksema süvisega parvlaev Harilaid, mis sõidab seni kuni veetase on normaliseerunud. Kahjuks hetkel selgust pole, millal saame suuremad laevad taas liinile tuua, sest prognooside järgi alaneb veetase veelgi,? ütles Lees-Leesmaa.

Lees-Leesmaa lisas, et kuna kahe aluse asemel sõidab liinil hetkel vaid üks ja oluliselt väiksema mahutavusega parvlaev, võib see mõjutada ka sõidugraafikut.

?Väljumisaegades võib olla muudatusi, võimalikud hilinemised on paljuski tingitud ka halbadest jääoludest. Hetkel hilineb kell 14.30 Rohukülast väljuma pidanud reis?, lisas ta.

Lisainfot sõidugraafikute kohta saab Saaremaa Laevakompanii kassadest, kodulehelt ning klienditeenindusest telefonidel 473 3666 ja 463 1630.

Saaremaa Laevakompanii parvlaev Harilaid võtab korraga peale 120 reisijat ja 35 sõidukit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing