Austria kantsler tahab Euroopas karmimalt maksustada spekulantide tulu

Annika Matson 19. jaanuar 2006, 11:58

Euroopa Liidu uue eesistujariigi Austria kantsleri Wolfgang Schüsseli sõnul peaksid Euroopa Liidu spekulandid tasuma enam makse, kirjutas The Financial Times.

Euroopa Liit vajab eelarvesse lisaraha ja seetõttu on sihikule võetud lühiajalise perspektiiviga finantsinvestorid ehk spekulandid.

Lisaks märkis Austria kantsler oma ettepanekus Euroopa Parlamendile, et spekulantide suuremat maksustamist võiks rakendada eriti finantskeskustes, näiteks Londonis.
Veel soovib ta, et Euroopa Komisjon vaataks Euroopa Liidu eelarve revideerimise käigus üle rahvusvahelise lennu- ja mereturismi maksud. Eelarve revideerimine peab olema lõpetatud 2008. aastaks.

Austria kantsleri ettepanek avaldakski peamiselt mõju just Suurbritanniale, millel on Euroopa suurim finantskeskus, väga tiheda liiklusega lennuväljad ja suurimad meresadamad.

Suurbritannia majanduse- ja sotsiaaluuringute instituudi direktor Martin Weale märkis ajalehele, et vaevalt tõeline ökonomist seda ideed tõsiselt võtab. 'Enamik inimesi ütleks selle idee peale, et spekulatsioon on midagi, millega tuleb lihtsalt elada,' kommenteeris Weale. Ta märkis, et kui Euroopa Liit kehtestaks sellise maksu, liiguksid spekulantide tehingud lihtsalt Euroopast USAsse.

Euroopa Liit saab umbes 75 protsenti oma sissetulekutest otse liikmesriikidelt ja 25 protsenti tuleb tollilõivudest ja käibemaksust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing