Börsiülevaade: Tallinkil ajaloo paremuselt teine börsipäev

19. jaanuar 2006, 14:43

Ehkki Tallinki aktsia tõusis täna kõigest 1,1% oli see ettevõtte aktsionäride jaoks pärast firma börsiletulekut paremuselt teine börsipäev.

Möödunud aasta 9. detsembril börsile tulnud Tallink Grupp aktsia tõusis kõige enam 20. detsembril möödunud aastal, kui hinnale lisandus päevaga 2,25%,
Tänane 1,1 protsendine tõus tasemeni 4,58 eurot (71,66 kroonini) oli väärtpaberile börsil oldud aja jooksul paremuselt teine tõusupäev.

Kogu börsil oldud aja jooksul on aktsia kallinenud seitsmel ja odavnenud seitsmeteistkümnel päeval. Neljal päeval on Tallinki aktsia hind jäänud ka muutumatuks.

Investoritel tekkis suurem huvi Tallinki vastu teisipäeval, mil aktsia päevasiseselt 4,25 euro (66,50 krooni) peal ära käis ja mis palju suuremaid ostuhuvilisi välja meelitas.
Tänast aktsiahinna tõusu võis toetada ka eile avaldatud investeerimispank Suprema analüüs, mis andis väärtpaberile 12-18 kuu perspektiivis 5,50 eurose (86,06 kroonise) hinnasihi. Eile kordas oma 5 eurost hinnasihti Tallinki aktsiale ka Hansapank.
Uudis jõudis läbi uudisteagentuur Bloombergi ka rahvusvahelisse pressi.

Tallinki ümber on melu viimastel päevadel püsinud nii suur, et ülejäänud aktsiatega on kauplemine Tallinna börsil praktiliselt ära unustatud.

Kui Tallinkiga tehti täna 104 tehingut, siis Klementi ja Baltika järgnesid mõlemad kumbki kõigest 13 tehinguga.

Baltika aktsia pole viimase nädala jooksul investoritele närvikõdi pakkunud ning väärtpaberi liikumine on olnud igav. Ehkki müügihuviliste osakaal on olnud aktsias ostjatest viimasel ajal suurem on 13,10 euro (204,97 krooni) peal püsinud juba pikemat aega vastas üks suurem ostuhuviline (ostuhuvilised).

Enne neljanda kvartali tulemuste avaldamist aktsiale siiski tagasiminekut ei julgeks prognoosida. Baltika neljanda kvartali müügimahu kasv oli igati tugev (24%) ning arvata võib, et tugev kasv konverteeritakse ka korralikuks kasuminumbriks.
Positiivse poole pealt võiks ära tuua ka praeguse krõbeda ilma, mis võib panna tarbijad üle vaatama oma talveriiete varusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing