Ristmikukaamerad aitavad liiklusummikuid ennetada

19. jaanuar 2006, 16:49

Tallinna 11 probleemsemale ristmikule paigaldatud kaamerad võimaldavad liikluspilti jälgida ning vajadusel operatiivselt liiklust ümber korraldada.

'Liikluse korraldamises mängib eriti tähtsat rolli liikluse jälgimine,' ütles abilinnapea Jaanus Mutli. 'Tänu ristmikele paigaldatud kaameratele on seda võimalik nüüd tunduvalt lihtsamalt teha.'

Kaamerate eesmärk on info ristmikel toimuvast kiiresti liikluskorraldajateni viia, see võimaldab probleemi korral operatiivselt tegutseda. AS Signaal on Tallinna Transpordiameti tellimusel paigaldanud liikluse jälgimiseks ristmikele 13 kaamerat, teatas Tallinna pressiteenistus.

Transpordiameti liiklusteenistuse direktori Mati Songisepa sõnul läheb probleemidele reageerimine tänu uuele süsteemile tulevikus tunduvalt kiiremaks. 'Kaamerad võimaldavad näiteks operatiivselt fooririkkeid kõrvaldada või vajadusel ka fooritule intervalle muuta,' selgitas Songisepp. Samuti loodab paigaldatud kaameratest kasu ka liikluspolitsei, sest objektiivi vaatevälja jäänud avariide korral on tõe ja süüdlaste väljaselgitamine lihtsam.

'Praeguse seisuga toimub veel lõplik süsteemi töökorda häälestamine,' lausus Mutli.

Kaamerate asukohad:
Ahtri-Jõe-Tuukri, 1 kaamera
Endla - Suur-Ameerika - Luise, 2 kaamerat
Endla-Sõpruse-Tulika, 2 kaamerat
Liivalaia - Pronksi, 1 kaamera
Liivalaia - Pärnu mnt, 1 kaamera
Narva mnt - Petrooleumi, 1 kaamera
Narva mnt - Pirita tee, 1 kaamera
Pärnu mnt - Järvevana tee, 1 kaamera
Sõpruse pst - Tammsaare tee, 1 kaamera
Peterburi tee - Tartu mnt, 1 kaamera
Tartu mnt - Järvevana tee, 1 kaamera

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing