Täna esilinastub Eesti ettevõtjate rahastatud Tühirand

19. jaanuar 2006, 14:52

Täna esilinastub Sõpruses uus Eesti mängufilm Tühirand, mille peamisteks rahastajateks on ettevõtjad Armin Kõomägi, Indrek Prants ja Sven Mansberg.

Mati Undi lühijutul põhineva filmi lavastaja on Veiko Õunpuu, selle peaosades mängivad Rain Tolk, Maarja Jakobson ja Taavi Eelmaa.

Tühirand räägib kirjanikust, kes on manipuleerinud end situatsiooni, kus tal tuleb veeta nädalavahetus koos naise ja tolle armukesega. Armukadedusest piitsutatuna püüab ta naist tagasi võita, kuid see pole lihtne. ?Lihtsustatult öeldes on see film, mis püüab üsna kerges vormis tegeleda raske küsimusega ? kas armastus on üldse võimalik?? ütles filmi režissöör Veiko Õunpuu.

Kahtlemata pole Tühiranna puhul tegu suurt rahvahulka arvestava massikultuuriga vaid tugeva vormikatsetusega. Ometi kulus Armin Kõomäel vaid pisut üle tunni, et Tühiranna rahastamiseks oma jah sõna anda.

'See on põnev, oskuslikult tehtud humoorikas lühifilm,' iseloomustas Kõomägi, kes ise vilksatab kaks korda filmist läbi. Ühel korral külapoisina ja teisel lendurina. 'Stsenaarium on üsna hästi paigas. Sobib vaatamiseks kõikidele meestele ja naistele,' kinnitas ta.

Kes ei plaani Sõpruse kinno uut Eesti lühimängufilmi Tühirand vaatama minna, siis tasuks kodukinos neljakümneks minutiks aeg maha võtta ja see siiski ära vaadata. Pigem festivalifilmiks pürgiv Tühirand peaks peatselt ilmuma ka DVDl ja pärast Sõpruses linastumist jõuab ta ETV ekraanile.

Tühiranna filmivõtted toimusid augustis 2005 Hiiumaal, Narva Jõesuus ja Lääne Virumaal. Film valmis jaanuaris 2006. Filmi valmimist on toetanud ka Eesti Kultuurkapital, LHV ja Liviko. Filmi eelarve on 360 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing