Ahtri tänaval lammutatakse Vaibaparadiisi

20. jaanuar 2006, 12:58

Sel nädalal alustati Ahtri tänaval asuva endise Vaibaparadiisi hoone lammutustöödega, teatas Arco Vara.

Lammutustööd vältavad orienteeruvalt 2 kuud. Peale lammutustöid alustatakse alal vaiatöödega, määramaks vaiade vajalikku kandevõimet. Seejärel jätkuvad juba, peale detailplaneeringu kehtestamist, ehitusprojekti kohased tööd.

Arco Investeeringute AS arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Hain Karu sõnul on Vaibaparadiisi hoone lammutamist oodatud juba pikki aastaid. ?Juba üheksakümnendate keskel toimus sadama piirkonnas selleaegse Laevaremonditehase veetorni (kus viimasena veel lehvis NSVL lipp) õhkulaskmine. Kohal viibis ka president Lennart Meri. Toona päris härra Meri, millal ometi see inetu hoone meie linna merepoolsest väravast kaob. Andsin lootust, et 2000.aastaks on see kadunud. Ei läinudki rohkem ega vähem kui 6 aastat ja asi on teoks saamas?, väljendab Karu heameelt.

Vaibaparadiisi asemele, Paadi, Ahtri ja Laeva tänavate vahele, plaanib Arco Vara tütarettevõte Arco HCE OÜ rajada keskuse, mis koosneb 362 toaga hotellist, 2700 ruutmeetrisest veepargist, SPA-st, äripindadest, kohvikutest ja spordisaalidest. Holiday Clubi ketti kuuluma hakkav 52.000 ruutmeetri suurune puhkekompleks tuleb plaani järgi osaliselt 7-korruseline ning 24 meetri kõrgune.

Detailplaneeringu eskiis sai mõningate märkustega kooskõlastatud Tallinna Kesklinna Valitsuses ning Halduskogus. Detailplaneering läheb edasisteks kooskõlastusteks, avalikustamiseks ja seejärel kehtestamiseks Tallinna Linnavolikogus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing