EPL: Hiidlased loovad PRIA vastu ühisrinde

20. jaanuar 2006, 07:35

Pühalepa vallavolikogu esitas teistele Hiiumaa valdadele üleskutse kaitsta neid, kes on jäänud ilma PRIA pindalatoetustest või pidanud need tagasi maksma.

Nii küsib põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) Hiiumaalt 23 taotluse kohta tagasi 100 888 krooni, Saaremaalt 98 taotluse kohta 1,2 miljonit ja üle Eesti kokku 2,2 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üleskutseks on põhjust, kuna põllumajandusministeerium ja PRIA on eelmisel aastal muutnud looduslike metsa- ja rannakarjamaade toetamise tingimusi. Kui 2004. aastal kontrollitud karjamaad tunnistas PRIA samal aastal korrasolevaks, siis järgmisel aastal nõuti nende alade toetus samuti tagasi ja uut toetust pole võimalik saada. Kuid Euroopa Liidu määrus 796/2004, mis selles küsimuses reeglid seab, räägib toetuse äravõtmisest vaid äärmusliku tahtliku õigusrikkumise korral.

OÜ Raudrahu juhatuse liige Agu Takis lubas PRIAga oma õiguste kaitseks kohtutee jalge ette võtta, kuna amet ei tunnista endapoolseid apse ja süüdistab toetuse küsijaid petmises.

PRIA pressiesindaja Heli Raamets ütles, et ametnikud on rääkinud põllumajandusmaast, kus toimub tootmine, tootjad aga loomade karjamaast. ?See, et loom võsast läbi jalutab, pole veel tootmine,? märkis Raamets. Toetuse taotlejate erinev mõistete tõlgendus võis tulla sellest, et maatoetust on küsitud ja saadud ka keskkonnaministeeriumist, kuid teistel alustel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing