EPL: Käre pakane häirib bussiliiklust ja muudab kütuse kõlbmatuks

20. jaanuar 2006, 07:38

ASi Sebe juhatuse esimehe Riivo Seppari sõnul võib pakane häirida bussiliiklust.

?Praeguste andmete kohaselt pole veel ükski kaugliin läbi sõitmata jäänud,? ütles Seppar Eesti Päevalehele eile õhtul. ?Bussid kipuvad vaid hilinema, kuna mootorid kaotavad sõidu ajal külma tõttu jahtudes võimsust.?

Seppari sõnul võib külm põhjustada tõsiseid probleeme ka kütusega. ?Ostsime bussidele spetsiaalset talvel kasutamiseks mõeldud kütust, mis aga oli juba tanklast võttes nii paks ja valget värvi, et pidime seda bensiiniga vedelamaks muutma,? rääkis ta.

Eriolukordade tarbeks on ASil Sebe varubussid.

Pärnu, Kihnu, Ruhnu ja Kuressaare vahet sõitvad Air Livonia lennukid lendavad ettevõtte juhi Ants Aringo sõnul käredale talveilmale vaatamata plaanipäraselt.

?Tehnika koha pealt külma tõttu probleeme pole tekkinud,? lausus ta. Samas nentis Aringo, et lennusõitude ettevalmistamiseks tuleb teha tavapärasest rohkem tööd ja kulutusi. ?Kui tavaliselt kulub ühe sõidu ettevalmistamiseks üks tund, siis nüüd juba kaks,? ütles ta.

Sõitu ette valmistades eelsoojendatakse Aringo sõnul lennukimootoreid võimsate puhuritega. ?Kuigi see on reeglite järgi kohustuslik tegevus alates miinus kahekümne viiest kraadist, teeme meie seda juba kahekümne miinuskraadiga,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing