Hanschmidti juhtimisel kerkib Lasnamäele mäesuusahall ja suusatunnel

20. jaanuar 2006, 11:50

AS Infortar rajab Tallinnasse meelelahutuslinnaku Tallink City, millest peaks saama Tallinnale samasugune sümbol nagu sümboliseerib Eiffeli torn Pariisi.

Tallink City hakkab asuma 12 hektaril Lasnamäel Punasel tänaval, teatas Infortar. Tallink City pindalaks on kavandatud ilma parklata 162 600 m², valmimisajaks 2010. aasta. Tallink CityÞsse tuleb näiteks mäesuusahall ja suusatunnel, mis mõlemad on kasutatavad ka suvel. Projekti kogumaksumus on 4?5 miljardit krooni.

?Usun, et Tallink CityÞst kujuneb piltlikult öeldes uus Tallinna sümbol ? nagu on Pariisi sümboliks saanud Eiffeli torn ja Londoni sümboliks London Eye,? selgitas AS Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt. ?Tallink City on unikaalne spordi- ja meelelahutuslinnak kogu Põhja-Euroopas. Sarnaseid mäesuusahalle on maailmas vaid kümmekond ning lähim neist asub Düsseldorfis. Tallink CityÞsse tuleb unikaalne kooslus erinevatest meelelahutuse ja vabaaja veetmise võimalustest.?

?Tallinn vajab uusi turismimagneteid,? lausus Ain Hanschmidt. ?Infortar on hoogsalt arendamas hotelle, kuid Tallinnas pole piisavalt atraktiivseid vabaajaveetmise võimalusi. Tallink City toob Tallinnasse aastas juurde üks miljon ööbivat turisti nii lähinaabrite juurest kui ka kaugemalt. Spordi- ja meelelahutuslinnakuna on Tallink City kindlasti aga kõige suurem kingitus tallinlastele ja eelkõige lasnamäelastele, kus täna sarnane keskus puudub.?

Eesti riigile tähendab Tallink City Eesti kapitali poolt tehtavat tulevikku suunatud suurinvesteeringut, mida tuleb kaasaegses ärikeskkonnas hinnata väga kõrgelt,? ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar. ?Tallinnale annab Tallink City võimaluse edukamalt konkureerida piirkonna tähtsamate pealinnadega. Meie vanalinn on juba praegu põnevam kui Helsingi ? nüüd on aeg ka uus linn selliseks muuta. Loodan, et Tallink CityÞst kujuneb uus Põhjamaade tõmbekeskus.?

Lasnamäe linnaosavanem Kalle Klandorf märkis, et Lasnamäe jaoks on Põhja-Euroopas ainulaadse meelelahutuslinnaku rajamine suursündmuseks. ?Lasnamäe vajab uusi töökohti, mis ei ole linnaosa seisukohast üldsegi väheoluline,? selgitas Kalle Klandorf. ?Enam kui 100 000 elanikuga Lasnamäel on Tallink City meelelahutuslinnaku jaoks juba praegu suur tarbijaskond olemas. Väga kõrgelt hindame ka kava viia projekt ellu aktiivses koostöös kohaliku omavalitsusega Public Private Partnership ehk PPP põhimõttel. Seega näeme Lasnamäele Tallink CityÞst mitmekülgset otsest kasu.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing