Haabersti piirkonda kerkib mitmeid uusi korterelamuid

Andres Ligi 23. jaanuar 2006, 00:00

Haabersti piirkonda kerkib lähiajal mitu uut korterelamut. Kuna hinnad on viimasel aastal väga kiiresti kerkinud, siis ei julge ükski arendaja hindu pikema aja peale prognoosida.

2005. aasta suvel valmis Rocca al Mares Vabaõhumuuseumi 2a neljakorruseline omapärase välimusega nn Nautiluse maja. Viimane meenutab oma olemuselt teokarpi. 1. korrusel asuvad parkla ja äripinnad, 2.–4. korrusel korterid. Majas on ka lift. Maja muudavad atraktiivseks merevaade ning kesklinna lähedus. Aasta lõpus oli pakkumisel kaks korterit hinnaga 40 000 kr/m2 ja 25 000 kr/m2, mõlemad järelturul.

2006. aasta lõpul ja 2007. aasta alguses peaks valmima Merirahu elamurajoon. Iga elamu tuleb omanäolise arhitektuuriga. Kõik elamud on planeeritud avarate rõdudega, kus võib grillida või lihtsalt päikest ja merevaadet nautida. Kõrgemate korruste korterid ehitatakse läbi kolme korruse. Ülemistele korrustele tulevad suured katuseterrassid.

Tulemas on ka Tiskre-Hansu terrasselamute kvartal. Kahe- ja kolmekorruselised majad jäävad mere äärde, vaatega Naissaarele ja pankrannikule. Plaanis on ehitada 226 korterit. Kõigil korteritel on rõdu või terrass ja korterid avanevad kahte ilmakaarde. Kõik korterid on juba välja müüdud.

Kolm uut korterelamut rajatakse Astangu tänavale, millest kaks on viiekordsed ja üks kaheksakordne. Korterelamutesse on projekteeritud 176 valdavalt kahetoalist korterit, kuid on ka ühe- ja kolmetoalisi kortereid. Majade all hoovis asuvad parkimiskohad 176 autole.

Enamikule korteritele on projekteeritud prantsuse rõdud. Korteritele on ette nähtud panipaigad hoonete alla. Nii parkimiskohad kui ka panipaigad sisalduvad juba hinnas.

Hoone kandekarkass tehakse raudbetoonist. Ka korteritevahelised seinad on raudbetoonpaneelidest. Korterelamud peaks valmima 2006. aasta detsembris.

Haaberstisse on plaanis veel mitmete korterelamute ehitamine. Need on aga alles ideede ja läbirääkimiste tasandil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing