Nokia juhi maksupettus imbus Soome meediasse

Tõnis Arnover 23. jaanuar 2006, 00:00

Helsingin Sanomate andmeil oli Kallasvuo taotlenud ?veitsis nende kaupade eest käibemaksu tagastuse, kuid Soome jõudes tuli tollist läbi rohelise värava, ehkki oleks pidanud maksma nende eest tollimaksu.

Asi tuli välja, kui ?veitsi toll tegi Soome järelepärimise, kas Kallasvuo on Soomes tasunud ostetud kaupade pealt tollimaksu. Mullu aprillis määras Vantaa prokurör Pihla Keto Kallasvuole trahvi, kuid asi ei jõudnud avalikkuse ette, sest see lahendati tolli, prokuröri ja Kallasvuo vahel lihtmenetluse korras. Juhul kui summa oleks olnud suurem, oleks asi läinud kohtusse.

Kallasvuo ütles juhtumi põhjenduseks: "Ma isegi ei mõelnud tolli peale. Reisin palju, põhiliselt Euroopas, ega pööranud tähelepanu asjaolule, et ?veitsist tulles saabusin ma väljastpoolt Euroopa Liitu."

Olli-Pekka KalUlasvuo oli saanud ?veitsis ostetud kaupade pealt käibemaksu tagasi umbes 650 eurot. Temale Soomes määratud trahvi suuruseks kujunes üle tuhande euro.

Nokia avalike suhete direktor Arja Suominen ütles, et ei Nokia ega Kallasvuo pea vajalikuks asja kommenteerida. Tema sõnul oli Kallasvuo Nokia juhtkonda asjast kohe informeerinud.

Soome tollireeglite kohaselt tohib Soome väljastpoolt Euroopa Liitu tuua maksuvabalt kaupu 175 euro eest. Kui kaupu on kuni 350 euro eest, tuleb reisijal maksta tavalisest kõrgemat maksu. Ja kui kaupade väärtus ületab 350 eurot, määratakse trahv.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing