Tallink püsis tõusukursil

Raivo Sormunen 23. jaanuar 2006, 00:00

Tallinki aktsia püsis enamiku möödunud nädalast tõusukursil. Ka reedel rühiti ülesmäge, ehkki hommikune suurem tõus mängiti suures osas õhtuks maha.

Reedese kauplemispäeva alguses esimese pooltunni jooksul pooleteise protsendi jagu plussis olnud Tallinki aktsia (4,65 eurot, 72,76 krooni) andis küll suure osa tõusust päeva lõpuks käest, kuid näitas siiski, et viimastel päevadel tekkinud ostuhuvi on endiselt olemas.

Reedeseks sulgemishinnaks jäi 4,61 eurot (72,13 krooni) ja plussiks 0,7%. Nädala arvestuses tuli paraku vastu võtta 2,3 protsendi suurune kaotus.

Pärast möödunud teisipäevast aukukukkumist (väärtpaber käis päeva sees ära 4,25 eurol, 66,50 kroonil) on aktsia suhtes domineerinud peamiselt ostuhuvi. Positiivne, et aktsia on suutnud nüüd hakkama saada omapäi. Omapäi ses suhtes, et kuu aja pikkusest stabilisatsiooniperioodist on möödas juba kaks nädalat ja Citigroup aktsiat enam toetama ei pea.

Aktsiat on pärast stabiliseerimisperioodi aga tõenäoliselt hakanud toetama Suprema ja Hansapank, mis tulid kolmapäeval aktsia osas välja hinnasihtidega vastavalt 5,50 ja 5 eurot (86,06 ja 78,23 krooni). Reedel jõudis meediasse uudis, et Lasnamäele kerkib võimas meelelahutuskeskus Tallink City. Paraku ei paista see kuidagi Tallinki aktsionäridele tulu toovat, kuna keskust hakkab rajama ja omama Tallinki suuromanik Infortar. Teadupoolest on Infortar ka Tallinki hotelli ja tulevase Tallinki spaahotelli omanik. Tallink ise on nii olemasolevas kui ka kerkivas hotellis ainult rentnik.

Säärased juhtumid on suhteliselt komplitseeritud ja võivad tekitada huvide konflikti. Kas Infortari omanikud püüavad maksimeerida Infotari või Tallink Grupi aktsionäride huve? Kas Infortari omanike suured ettevõtmised pärsivad Tallink Grupi arengut, kuna kõike ärisid on väga raske tipptasemel juhtida? Samas, kuna Infotar mängib Tallinki tugeva ja tuntud kaubamärgi peale ei tohiks Tallinki väikeaktsionärid muret tunda. Üha enam hakkab aga tunduma, et Infortar oleks huvitavam börsifirma kui Tallink.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing