SLK: Laevade vahetus oli ametkondadega kooskõlastatud

24. jaanuar 2006, 10:33

SLK juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul oli laevade vahetus kooskõlastatud nii Veeteede- kui Maanteeametiga.

Samuti leidis Rihvk, et laevade vahetus oli vajalik ka laevaliikluse tagamiseks raskemates jääoludes.

'Väide, et laevade vahetamise eesmärgiks on hoopis võimalike jääteede lõhkumine, on alatu laim. Antud ajakirjaniku mõttekäigu kohaselt võiks kogu meri kinni külmuda ning praamiliiklus üldse lakata. Saaremaa elanikuna pole talle see muret tegema pidanud, sest seni sõitsid mõlemad tugevaima jääklassiga alused Kuivastu-Virtsu liinil, samas kui Rohuküla-Heltermaa liin keeruliste jääolude puhul seiskuda ähvardas', rääkis Rihvk.

Rihvki kinnitusel ei saanud laevade vahetusega varem alustada, sest Rohuküla-Heltermaa liini kimbutas viimasel ajal pidevalt madal veeseis, mis takistas suurtel parvlaevadel liinil reisijaid teenindamast, rääkimata nende manööverdamisest ühelt liinilt teisele.

'Viimasel nädalavahetusel oli veetase liini piirkonnas lausa 73 sentimeetrit alla Kroonlinna nulli, sooviks näha kaptenit, kes sellistes oludes suure süvisega laevaga sõitma asuks. See oleks nii inimeste kui alusega riskimine, laevakompaniile on ohutusnõuete täitmine aga esmane prioriteet', lisas ta.

Saaremaa Laevakompanii tõi 24. jaanuari varahommikul Rohuküla-Heltermaa liinile kõrgeimat jääklassi omava parvlaeva St. Ola, et tagada mõlemal ettevõtte hallataval parvlaevaliinil A1 jääklassi omava aluse olemasolu kaudu liikluse järjepidevus ka raskete jääolude korral.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing