Tallinki aktsia tõus takerdus

Peeter Teder 25. jaanuar 2006, 00:00

Tallinna börsil takerdus eile Tallinki aktsia neli päeva kestnud tõus ning väärtpaber läks langusse, kukkudes 1,5 protsenti.

Tallinki aktsia maksis 71,82 krooni (4,59 eurot) ja sellega tehti tehinguid 13,1 miljoni krooni eest. Tehingute koguarv küündis 98ni.

Tallinki aktsia paistab endiselt otsivat rahulikumaid toetustasemeid ja murdvat vanu vastupanutasemeid. Eelmise kukkumise juures jäi toetustasemeks 66,50 krooni (4,25 eurot), eile kujunes uueks vastupanutasemeks 73,07 krooni (4,67 eurot). Kui varajase tehnilise analüüsi põhjal paistab aktsia olevat veel langustrendis, siis on siin rõhk sõnal "varajane". Lihtsalt aktsia on börsil olnud liiga vähe aega, et talle tehnilist analüüsi teha. Samas on täna või lähipäevil oodata uudiseid Silja Line'i oksjonilt. Tallink on teada andnud oma huvist selle vastu, kuid ilmselt on firmal olemas selge nägemus, mis hindade juures neil huvi on.

Enim langes põhinimekirjas suhteliselt väikese käibe juures Tallinna Kaubamaja aktsia. Kaubamaja aktsia, mis oli päeva sees isegi üle 10 protsendi miinuses, taandus päevaga 5,4 protsenti. Väärtpaber maksis 330,14 krooni (21,10 eurot) ja sellega tehti tehinguid 370 000 krooni väärtuses. Kaubamaja aktsiat ei tasu praegu uisapäisa ostma tormata - seda näitab aktsia praegune käitumine. Aktsia käitub nagu tavaline ebalikviidne väärtpaber ning laia ostu- ja müügihinna vahe tõttu võib kahjum olla kerge tekkima. Ka on oluline, et väärtpaberil jäi mullu oktoobris ületamatuks tehniliselt ja psühholoogiliselt oluline 400 krooni piir. Ilmselt võtab natuke aega, enne kui aktsia jälle uue hoo sisse saab. Praegu on oluline, et mitte vajuda läbi 325-330 krooni tasemest.

Suurim tõusja oli börsil Viisnurga aktsia, mis tegi päevaga läbi 13,6protsendilise tõusu. Väärtpaberi hüpe oli vastuseks üleeilsele järsule kukkumisele. Üleeile kukkus Viisnurga aktsia 12,4 protsenti. Aktsia on samuti viletsalt kaubeldav, kuigi pikaajaliselt võib tegu olla huvitava investeerimisobjektiga. Firmal on tugev tuumikomanik, kes avaldab tõhusat survet juhtkonnale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing