ÄL: Eestlased teevad Jurmalasse juba teise veekeskuse

25. jaanuar 2006, 07:40

Metro Capital Managementi Jurmalasse planeeritav veekeskus sai projekteerimisloa.

“Jurmala projekt on päris kaua uinuvas seisus olnud,” kommenteerib Ärilehele ettevõtte juhatuse esimees Mart Habakuk.

Et tegemist on suure ehitisega, mis paikneb pealegi väga nähtavas kohas – linna sissesõidu kõrval –, võttis projekteerimisloa hankimine üpris pikalt aega. Kätte saadi see mõne nädala eest. Praeguseks on ehitise projekteerimine jõudnud Habakuke sõnul varajaste visandite staadiumisse. Esimeses faasis rajatakse hotell, mille juurde kuulub ka veekeskus. Et krundi suurus on kaks hektarit, jätkub Habakuke hinnangul seal ruumi veel ka pikemaajaliseks arendustegevuseks.

Jurmalas juba seisab üks eestlaste püsti pandud veekeskus. “Päris suur ja tubli asi,” kiidab Arle Mölder, kes Metro Läti projekte ohjab. Samas aga leiab ta, et arenguruumi linnas veel jätkub: “Eestiga võrreldes ei ole seal veel midagi tehtud.”

Metro Capital Management sündis oma praegusel kujul 2004. aasta sügisel, mil Metro Aktivate ASi ja HRV Kapital OÜ ühinemisel tekkinud ettevõttega liideti ka Arco Kapitalijuhtimise AS. Ettevõtte loomisel tegeldi olemasoleva kinnisvara haldamisega, nüüdseks moodustab aga arendustegevus juba üle poole käibest. Praeguseks kuulub firma portfelli 20 arendusprojekti Eestis ja Lätis. Palgalisi on firmal Tallinnas üksteist, Riias neli.

Tallinnas kuulub ettevõttele näiteks Eesti Telefoni kunagine peakorter Kreutzwaldi tänavas, kus asub ka firma peakorter. Tuntuimad kodumaised objektid on ilmselt Harju tänavas paiknev Tallinna Ärikeskus ja Pirita rannahoone. Firma põhineb Eesti kapitalil – omanikeringi kuuluvad erakõrgkool EBS, Mart Habakuk, Arle Mölder ja Sulo Nigul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing