Pärnu PM: Politsei pidas Pärnu linnaarhitekti kinni

25. jaanuar 2006, 08:30

Lääne politseiprefektuuri kriminaalosakonna töötajad viisid Pärnu linnaarhitekti Ülar Saare eile pärastlõunal tema töökabinetist kaasa.

Hommikul oli seal toimunud läbiotsimine, kust politseinikud arvuti ja muu uurimiseks vajaliku materjali kaasa võtsid, kirjutab Pärnu Postimees.

Ringkonnaprokurör Helga Aadamsoo ütles eile, et kriminaalmenetlust karistusseadustiku ametiseisundi kuritarvitamise paragrahvi tunnustel alustati juba aasta algul.

“Täna on tõepoolest mitmeid uurimistoiminguid tehtud,” tõdes prokurör. “Selle koha pealt jään praegu vastuse võlgu, kas Saar toodi politseisse ülekuulamisele või peeti ta kinni. Kriminaalmenetluse seadustik lubab sundtoomist kohaldada ka ülekuulamise puhul, kui eelnevalt kutset saadetud polegi.”

Hiljem lisas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristiina Herodes, et kriminaalmenetlust alustati ühe isiku avalduse põhjal, üks kuriteos kahtlustatav on kinni peetud.

Ajalehele on mitmest allikast viidatud, et kriminaalmenetlus puudutab Kerese 11 krundi küsimust. Krundi müüs mõne aja eest 2,5 miljoni krooniga maha linnaarhitekti ema Leida Saar. Projekteerimistingimuste järgi pidi sinna kerkima väikeelamu.

Kerese 11 projekteerimistingimused kinnitas linnaarhitekt Ülar Saar läinud aasta aprillis. Nendega nõustus ka naaber, Kerese 9 omanik Raivo Tõnismaa. Oma kooskõlastusele lisas ta siiski, et soovib näha ehitatava maja projekti.

Hiljem sai Tõnismaa teada, et krundi ostnud Max Kinnisvara otsustas sinna püstitada kolmekorruselise ridaelamu.

Tõenäoliselt on politsei huviorbiidis asjaolu, et Saar väljastas projekteerimistingimused oma emale, kes on seaduse mõistes lähisugulane. Samuti on oluline, et naabrit Raivo Tõnismaad informeeriti, et maja ehitatakse kahekorruseline, hiljem on aga Saar kaks korrust maha tõmmanud ja kirjutanud “Kolm. Parandus õige”.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing