Hinnatõus võib saada Saviliivale komistuskiviks

Anne Oja 26. jaanuar 2006, 00:00

Eilne Äripäev kirjutas, et Tallinna poolest võiks Merko Ehitus Saviliival kopa maasse lüüa juba selle aasta märtsis. Samas pole Tallinn veel Merko kasuks hoonestusõigust seadnud. Kinnistusregistris on Saviliiva tee 8a ja Vabaõhumuuseumi tee 95b hetkel kui tavalised Tallinna linnale kuuluvad kinnistud.

Abilinnapea Taavi Aas ütles, et Tallinn seab 50aastase hoonestusõiguse Merko Ehituse kasuks eeldatavalt tänavuse aasta esimeses pooles. Enne seda tuleb aga ehitushindade muutmises kokkuleppele jõuda. "Läbirääkimisi alustatakse lähiajal," kinnitas Aas.

Plaanide kohaselt jääb 36 elamu ning 13 kortermaja alune maa linna omandiks, nagu ka õigus otsustada, kes sellesse uusrajooni omale kodu saavad. Ühepereelamute puhul läheb müüki hoonestusõigus ja korterite puhul korterihoonestusõigus. Raha maksavad ostjad Merko Ehitusele.

Ehkki avalikkusele on täpseid korterijagamise kriteeriume korduvalt lubatud, pole need endiselt selged. Teada on vaid, et eelisostuõiguse saavad sundüürnikud ning noored pered.

"Linn koosneb inimestest ja inimesed on väga erinevad," märkis Aas Saviliiva elurajooni eilsel pressikonverentsil. Ühtlasi lubas ta, et kahe kuu jooksul määratletakse, millist peret loetakse Saviliival nooreks pereks.

Aasa sõnul on sundüürnikud Saviliivale plaanitud majade vastu huvi tundnud, kuid eraldi uuringut pole tehtud, kui paljud neist ka tegelikult maja ostaksid. "Kui sundüürnikud mingil põhjusel ei osta, siis müüakse noortele peredele," rääkis Aas.

Linnavalitsuse kinnitusel jääb 2003. aastal Merko Ehitusega sõlmitud kokkulepe jõusse kõigis punktides peale hinna. Hoonestusõiguse konkursi võitjaks valitud Merko Ehitus pakkus tookord ruutmeetri hinnaks 11 500 krooni. Tõenäoliselt kasvab ehitushind 10-15% ehk kuni 13 200 kroonini.

Erinevalt paljudest teistest pealinna uuselamurajoonidest maksab Saviliiva lasteaia, haljastuse, teedevõrgu, kommunikatsioonide ning tänavavalgustuse kinni Tallinn. Trasside, teede, veevarustuse ja kanalisatsiooni ehitamiseks kulub tänaste arvestuste järgi ligikaudu 30 miljonit krooni.

Merko oma koduleheküljel Saviliiva elurajooni kui lähiajal startivat arendusprojekti veel ei tutvusta. Sekretär vahendas, et ettevõte ei soovi Saviliiva projektiga seonduvat praegu kommenteerida, ettevõtte juhte ei õnnestunud eile telefoni teel kätte saada.

Saviliiva elurajoon on osa Keskerakonna valimislubadusest "5000 eluaset Tallinna". Lisaks ehitustööde algusega Saviliival valmib tänavu 224 munitsipaalkorterit Irus. Järgmise aasta kavas on kaks munitsipaalmaja Põhja-Tallinnas ning 2008. aastal ehitab Skanska Loopealse projekti raames 650 munitsipaalkorterit Lasnamäele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing